Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 14.oktobra pulksten 6.30 līdz 15.oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Vakar pulksten 15.32 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, no dzīvojamās mājas nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklis 30 m2 platībā, ēkas ārsiena 40 m2 platībā un jumts 5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki, vēl astoņus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji, no kuriem viens cilvēks bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 18.01 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts. Notikuma vietā strādāja 14 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot četras autocisternas un vienas autokāpnes. Dzīvoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, nebija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvības un samazināt ugunsgrēka platību un tādējādi arī tā radītos zaudējumus!

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīves priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!

Pulksten 14.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Koku ielu Liepājā, kur dega vieglā automašīna. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja akumulatora klemmes. Pulksten 14.56 darbi notikuma vietā pabeigti.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 37 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.