Brīvdienas Liepājas pusē policijai pagājušas ļoti mierīgi. Nav noticis neviens ceļu satiksmes negadījums (CSN), kurā būtu cietuši cilvēki, savukārt vakar Liepājā vispār nav reģistrēts neviens CSN, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.
 
31.decembrī ap pulksten 15.30 Krūmu ielā apturēts transportlīdzeklis "Nissan", kura vadītājs atradās 2,64 promiļu reibumā. Savukārt 1.janvārī ap pulksten 11.20 Raiņa ielā tika apturēts transportlīdzeklis "Audi", kura vadītājs atradās 2 promiļu reibumā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Saskaņā ar grozījumiem Krimināllikumā, kas stājušies spēkā 25.novembrī, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija viņa izelpotā gaisā vai asins pārbaudē pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam ir paredzēta kriminālatbildība.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

1.janvārī ap pulksten 03.20 Lielā ielā tika pamanīts transportlīdzeklis "Volkswagen Crafter", kura vadītājs pārvietojās uz Tramvaja tilta pusi, taču krustojumā ar Kārļa Zāles laukumu, neizpildīja ceļa zīmes "braukt taisni" prasības un veica nogriešanās manevru pa kreisi uz Jūras ielu. Likumsargi apturēja transportlīdzekli un konstatēts, ka tā vadītājs atradies alkohola reibumā. Veicot alkohola pārbaudi viņa izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 0,91 promiļu reibumā.