Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 10.decembra pulksten 6.30 līdz 11.decembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 17.38 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ierodoties, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no vienas mašīnas cilvēki izkļuvuši pašu spēkiem. Otrajā mašīnā bija iespiests viens cilvēks, kuru ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Abām mašīnām tika atvienotas akumulatoru klemmes un tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Pulksten 18.38 glābšanas darbi notikuma vietā noslēdzās.

Šonakt pulksten 00.51 Liepājas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Grobiņas novada Grobiņas pagastu, kur dega katlumājas ārsiena un malkas kaudze 45m² platībā. Notikumā strādāja arī Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsēju formējums. Ugunsgrēks likvidēts pulksten 2.43.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 63 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.