Vakar, 22.novembrī ap pulksten 08.10 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Oskara Kalpaka ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums starp trīs automašīnām – "Citroen", "Lexus" un "Ford", informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Noskaidrots, ka automašīnas "Lexus" vadītājs braucis pa Oskara Kalpaka ielu virzienā no Raiņa ielas uz Flotes ielas pusi un neņēma vērā ceļa meteoroloģiskos apstākļus – apledojums, neievēroja drošu braukšanas distanci starp priekšā braucošu transportlīdzekli "Ford", kura vadītāja bija sākusi bremzēt, kā rezultātā notika sadursme un tika bojāti transportlīdzekļi. Savukārt automašīnas "Citroen" vadītājs, kurš brauca aiz automašīnas "Lexus", neņemot vērā ceļa meteoroloģiskos apstākļus, neievēroja drošu braukšanas distanci starp priekšā braucošu transportlīdzekli "Lexus", kā rezultātā notika sadursme. Negadījumā cietušu cilvēku nav. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Šorīt ap pulksten 5.30 Valsts policijā saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Kalvenes pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja transportlīdzekli "Scania" sakabē ar piekabi Dienvidkurzemes novadā, Kalvenes pagastā pa ceļu A9 (Rīga-Skulte-Liepāja), virzienā no Rudbāržu puses uz Kalvenes pusi un neņēma vēra ceļa meteoroloģiskos apstākļus (slapjš sniegs, slidena brauktuve), neizvēlējas ceļu satiksmei drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar transportlīdzekļa vadību, nobraucot no ceļa braucamā daļas grāvī , kur apgāzās. Negadījumā cietušo nav. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Valsts policija atgādina autovadītājiem, ka šādos laikapstākļos jāizvēlas atbilstoša braukšanas maniere, jābrauc prātīgi, nesteidzīgi, izvēloties ceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī jāievēro droša distance no priekšā braucošās automašīnas.

Atgādinām arī pārējiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem – šādos laikapstākļos jābūt īpaši uzmanīgiem, jo ietves un ceļi var būt slideni, kā arī jārēķinās, ka automašīnu bremzēšanas ceļš uz apledojuša vai sniegota ceļa ir garāks!