Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26.novembra pulksten 6.30 līdz 27.novembra 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar pulksten 21.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Alejas ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no ēkas  pirmā stāva dzīvokļa nāk dūmi un pie loga atrodas cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa evakuēja vienu cilvēku. Pulksten 22.18 šis ugunsgrēks, kurā pie krāsns uz grīdas dega malka, likvidēts.

VUGD atgādina: kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 32 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.