Vakar, 27.janvārī ap pulksten 21.20 Liepājā, Nākotnes ielā tika apturēts automašīnas "Honda" vadītājs. Vīrietis pārvietojies ar transportlīdzekli, kuram nedega viens no tuvās gaismas ārējām apgaismes ierīcēm diennakts tumšajā laikā, kā arī transportlīdzeklis bija aprīkots ar ziemas riepām, kurām ir nepietiekams protektora dziļums, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Savukārt, veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 1,77 promiļu reibumā.

Valsts policijā ir uzsākts administratīvo pārkāpumu procesi par braukšanu diennakts tumšajā laikā bez iedegtas avārijas gaismas signalizācijas ar transportlīdzekli, kuram nedeg viens no tuvās gaismas lukturiem un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums.

Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām, ir uzsākts kriminālprocess.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.