Sestdien, 12.jūnijā, no pulksten 15 veikparks "BB wakepark" (Liepāja, Beberliņi) atklās pirmo epizodi savā "Pasaules sajūtu" sērijā, kur varēs baudīt gan gastronomiskas, gan veldzējošas un muzikālas sajūtas, kas šoreiz aizvedīs uz tādām eksotiskām vietām kā Meksika, Havaju un Karību salas, kā arī Beļģija, informē "BB wakepark" vadītāja Santa Vēvere.

"Šovasar pie mums varēsiet izbaudīt vairākus veldzējošus vasaras vakarus ar pasaules garšu. Šai epizodei vasaras garumā sekos vēl trīs citas, kas ar mūzikas, ēdienu un dzērienu piedzīvojumu aizvedīs ceļojumā uz tādām vietām kā Austrālija, Jaunzēlande, Japāna," sola "BB wakepark" vadītāja Santa Vēvere.

Visas dienas garumā varēs baudīt tematiskos ēdienus un dzērienus, kā arī DJ un dzīvo mūziku. Meksikāniskas sajūtas raisīs gan slavenā "Tex-Mex" pavāra Havjera Garsijas gatavotie ēdieni, gan "Rooster Rojo" tekilas pasaules globālā vēstneša – bijušā pasaules bārmeņu čempiona titula īpašnieka Anša Ancova prasmīgi maisītie kokteiļi. Havaju un Karību salu sajūtās ievadīs veldzējošie kokteiļi, ko gatavos "Sailor Jerry" ruma vēstnesis Latvijā – izcilais bārmenis Gvido Elksnis. Belģiju varēs izbaudīt ar austerēm un  burvīgiem "Cross Keys" džina kokteiļiem bārmeņa Justa Kiščenko izpildījumā.

Pasākumā būs pieejami arī "Big Boss Barber" frizieru pakalpojumi – puišiem būs iespēja tikt pie jauna matu griezuma un  vīrišķīga izskata. Dienas garumā par muzikālo fonu rūpēsies Dj All-viss, kas aizvedīs dažādu pasaules ritmu ceļojumā, sākot no regeja līdz jungle un atpakaļ.

Savukārt pasākuma kulminācijā ir gaidāms īsts meksikāņu mariači priekšnesums ar grupu "Mariachi Baltica" un Laimi Rācenāju. Šie iznesīgie vīri pārzina Meksikas muzikālo virtuvi un tās recepšu grāmatā atrodamas enerģiski dzīvespriecīgās, nevaldāmi jautrās un romantiski sentimentālās Latīņamerikas melodijas.

Mariači ir Meksikas vizītkarte – stilizēti rančero kostīmi, sombrero cepures, bruņojušies ar ģitārām, vijolēm un trompetēm. Ar vārdu mariachi apzīmē gan tautas muzikantus – dziesminiekus, gan viņu atskaņoto repertuāru "El son mariachi" jeb mariači dziesmas. Bez mariači Meksikā nav iedomājamas nevienas svinības. Mūsdienu mariači repertuārā ir Meksikas reģionu tradicionāli dziesmu žanri un populāras komponistu autordziesmas. "Mariachi Baltica" muzikālais izpildījums aizved elpu aizraujošā piedzīvojumā. "Espana Cani" klausītāju iepazīstina ar stindzinošu, vēršu cīņām raksturīgo, atmosfēru, "LA Bamba" ļauj sajust svētku jeb fiestu mūžīgo dzīvesprieku, bet sirdij straujāk liek sisties saldsērīgā "Besame Mucho". Prieks, skumjas, mīlestība un nodevība – kontrasti, kas mūziku padara dzīvu un nepārprotami raksturo karstasinīgo Latīņamerikas reģionu.

Grupas pamatsastāvs – solists Laimis Rācenājs, Meksikas ritmu speciālists, meksikānis, kas Latviju par mājām sauc jau vairāk kā divdesmit gadus – Havjers Garsija, ģitāristi – Ģirts Pavēnis, Ilya Lavrinovičš, trompetisti – Aivars Osītis un Gints Stepanovs, vijolnieki – Indulis Cintiņš un Viktorija Žukova.

Pasākums ir apmeklējams bez maksas, bet ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus.