Sestdienas, 18.maija novakarē, starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" ietvaros, Liepājas mākslas galerija "Romas dārzs" vērs durvis un piedāvās daudzveidīgu programmu.

Muzeju nakts apmeklētājus galerija aicinās ienākt rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa dzejoļa "Tālavas taurētājs" iezīmētajā mītiskajā, senajā un noslēpumaino sajūtu caurvirmotajā vidē, kas visspilgtāk atspoguļosies nakts kulminācijā no pulksten 23 līdz 24, kad unikālas muzikālās performances "Pār klusiem koku galiem..." laikā būs iespēja dzirdēt sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas (marimba, vibrafons, perkusijas) un Roberta Dintera (ģitāras, elektronika) uzstāšanos.

Muzikālā performances ietvaros abi mūziķi dosies elektroniskās, eksperimentālās un uz sajūtām balstītas mūzikas jaunrades virzienā, kur, izmantojot cilpu jeb angliski loop tehniku, uz vietas tiks jaunradīts muzikālais materiāls.

Marta Kauliņa ir Liepājas Simfoniskā orķestra sitaminstrumentāliste, kura līdzās klasiskā formāta muzicēšanai labprāt piedalās dažāda veida muzikālos projektos, pārliecinoši piedāvājot alternatīvu skatu uz sitaminstrumentiem, to tembrālajām īpašībām un atskaņošanas veidu. Martas ikdiena aizrit klasiskās mūzikas pasaulē, taču mūziķe nebaidās izkāpt ārpus tradīcijām bagātā ietvara un ļauties izziņai, eksperimentiem un skaņu jaunradei.

Savukārt, Roberts Dinters ir mūziķis, komponists, producents un multiinstrumentālists, kurš sākot ar 2000.gadu aktīvi piedalās dažādos projektos un sadarbojies ar Latvijā zināmiem māksliniekiem, tostarp Ainaru Virgu, Fēliksu Ķiģeli, Maratu Ogļezņevu un citiem. Pašreiz mūziķis aktīvi muzicē un uz skatuves visbiežāk redzams kopā ar mūziķi Ivo Fominu, kā arī ar aktrisi Karīnu Tatarinovu. Roberta Dintera radošajā laukā iezīmējami tādi projekti kā "Illa", "Nejauši" un "Miegs".

Muzikālās performances Pār klusiem koku galiem... laikā abi mūziķi dosies piecdaļīgā, muzikālā apcerē par Rūdolfa Blaumaņa dzejoli "Tālavas taurētājs". Skaņdarbā tiks pretnostatītas akustiskas, ierakstītas un digitāli izveidotas skaņas, kurām vienojoties fiziskajā telpā, tās veidos realitāti, kādu to saklausīs un piedzīvos Muzeju nakts apmeklētāji.

Mūziķi par Muzeju naktīs gaidāmo iezīmē: "Sākotnēji nebijām plānojuši tematisku performanci, bet uzzinot Muzeju nakts tēmu, vērām vaļā R.Blaumaņa dzejoli "Tālavas taurētājs". Sapratām, ka ar skaņu varam radīt tādu kā klausāmu Tālavas taurētāja rentgena uzņēmumu. Dzejoļa vārdi, lai arī izmantoti transformētā veidā, būs skelets un mūsu skaņu midzenis būs visa apkārtējā melnā, dzīslainā masa. Kopā radīsim noskaņu mūziku, kuras noteikumus nediktē pierakstītais uz nošu līnijām, bet gan sajūtas, improvizācija un vēlme eksperimentēt."

Ieeja uz ikvienu Muzeju nakts norisi galerijā "Romas dārzs" – bezmaksas.

Muzeju nakts Liepājas galerijā "Romas dārzs" tiek organizēta sadarbībā ar Liepājas muzeju un tā līdzfinansējumu.