Kultūras un atpūtas vieta Liepājā "Pegaza pagalms" viesistaba Kuršu ielā 20 sestdien, 14. oktobrī no pulksten 12 aicina uz šarma pilnām Francijas aktivitātēm, lai sajustu un izbaudītu šīs valsts dažādās nokrāsas garšu, smaržu, prāta spēļu un mūzikas noskaņu niansēs, portālu informēja SIA "Liepaja Music" pārstāvji.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja palutināt savas garšas kārpiņas ar franču virtuvei raksturīgu gastronomijas izstrādājumu ēdienkarti. Sākot no pulksten 12, viesistabas apmeklētājiem būs iespējams pie kafijas tases nobaudīt klasisku sviesta kruasānu, kā arī eklērus ar divu veidu pildījumiem. Dienas vidū būs pieejama turpat uz dzīvas uguns pagatavota garda un sātīga sīpolu zupa. Savukārt pēcpusdienas un vakara pusē baltvīna vai sarkanvīna glāzi būs iespējams papildināt ar franču bagešu smalkmaizīšu izlasi, kuras pasniegtas ar pašgatavotu pīles aknu pastēti, brī sieru ar brūkleņu  ievārījumu un vītinātu gaļu, kas pasniegtas ar garšvielu maisījumā noturētām olīvām. Par apmeklētāju vēderpriekiem un Francijas noskaņu garšu niansēm dienas garumā viesistabā gādās pavārs Igors Sadretdinovs un topošais konditors Andrejs Bražis.

Kā zināms, Francijā ēdieni tiek baudīti lēni un nesteidzīgi. Tāpēc, lai maltītes un Francijas noskaņas process būtu saistošāks, visas dienas garumā apmeklētājiem tiks piedāvāta virtuāla pantomīmas jeb "klusējošās mākslas" skatīšanās un franču mūzikas noskaņa.

Pulksten 18 prāta azarta cienītāji tiek aicināti piedalīties arī komandu aktivitātes un erudīcijas spēlē "Prāta trieciens Francijai". Aizrautīgo erudīcijas spēli vadīs moderators Dans Jansons.


Pieteikšanās notiek elektroniski, aizpildot pieteikšanās anketu.
 
Savukārt Francijas šarma dienas noslēgumā, no pulksten 21 liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ballīti franču mūzikas noskaņās, par kuru gādās DJ Armands Sausiņš.  

"Pegaza pagalms" Francijas šarma norises aicina izbaudīt bez maksas.

Pasākumiem un aktuālajai informācijai aicinām sekot līdzi mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos Facebook ("Pegaza pagalms") un Instagram (@pegaza.pagalms).