Trīs vakarus, 20., 21. un 22. oktobrī, Redanā tiks svinēti gaismas un mūzikas svētki. Tumšajā rudenī tieši gaisma ir tas, pēc kā visvairāk ilgojamies. Gaisma – gan dzīva uguns, gan elektriskā gaisma, gan gaismas projekcijas papildinās cita citu visas festivāla dienas. Pasākumi notiks trīs vakarus no pulksten 19 līdz 23, portālu informēja Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Redanā varēs apskatīt gan ārzemju, gan pašmāju mākslinieku veidotus gaismas objektus. Tos veidos mākslinieki Kim Jurek, Erik Schmitz, Clara Cabrera, Ritvars Embrekts, Inga Kreicburga, Sintija Karņicka un citi. Andris Kreicburgs un Egons Peršēvics būs sagatavojuši īpašu gaismas objektu Cietokšņa kanālā.

Gaismas festivāls Karostā šogad notiks jau otro gadu, un gaidāms arī jaunums. Īpaši padomāts par ģimenēm un aktīvās atpūtas cienītājiem – būs iespēja iziet Gaismas taku. Brīvības krodziņā būs iespēja nobaudīt dažādus gardumus.


Visus trīs vakarus notiks arī ugunsšovs – žonglēšana ar uguni un uguns skulptūras. Ugunsšovu veidos mākslinieki Andris Kreicburgs, Emīls Ašmanis un Ieva Anna Avotiņa.

Gaismas mākslu papildinās muzikālie priekšnesumi. Piedalīsies mūziķi Reinis Jaunais, Āris Ziemelis, Dzintars Tilaks un Matīss Pavītols.


Sadarbībā ar Liepājas skolēniem top vairāk nekā 100 zero-waste lampas, kuras varēs apskatīt Redanā Gaismas festivāla laikā. Tāpat kā pērn, arī šogad festivāla rīkotāji sadarbojās ar Liepājas skolām un interešu izglītības iestādēm un sastapās ar ļoti lielu interesi un atsaucību. Vairāk kā 100 Liepājas skolēnu darināja lampu abažūrus no atkārtoti izmantotiem materiāliem, tādējādi pievēršot uzmanību ekoloģijas un patēriņa ierobežošanas jautājumiem. Jaunieši tika aicināti būt radoši un saskatīt sadzīves lietu skaistumu un noderīgumu otrreizējā lietošanā. Visas izgatavotās lampas tiks izstādītas Redanā. Pēc festivāla lampu autori varēs izgatavotās lampas saņemt atpakaļ un lietot sadzīvē.

Karostas Gaismas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas finansiālu atbalstu.

Gaidīsim Karostas Gaismas festivālā! Ieeja pasākumā bez maksas.

Vairāk informācijas: ŠEIT un Facebook.