Pilsētas attīstības komitejas decembra sēdē deputāti uzklausīja grupas "Prāta vētra" menedžeri Aiju Auškāpu un domes izpilddirektoru Ronaldu Fricbergu par izmaksām, kas saistītas ar 2023. gada 22. jūlijā Liepājā, stadionā "Daugava", paredzēto "Prāta vētras" nākamgad Latvijā vienīgo koncertu – koncerttūres "Gads bez kalendāra" turpinājumu.


Auškāpa informēja, ka finansiālais atbalsts nepieciešams, lai nodrošinātu pilsētas dienestu, piemēram, policijas klātbūtni koncertā, apsardzi, teritorijas uzkopšanu, tualetes, iežogojumu, mākslīgo segumu, reklāmu pilsētvidē, viesnīcas personālam un grupai.


Ronalds Fricbergs informēja, ka pēc veiktajiem aprēķiniem nepieciešamā summa varētu būt aptuveni 60 tūkstoši eiro, kas arī esot "iebudžetēti" pilsētas nākamā gada budžetā.

Pašvaldība nav atbalstījusi elektroenerģijas pieslēguma izmaksas, un, kā sacīja "Prāta vētras" tehniskais direktors Ģirts Krastiņš, to plānots atrisināt, izmantojot ģeneratorus, kas varētu būt lētāk, nekā atjaunot šobrīd samazinātās elektrības jaudas.

Auškāpa prognozēja, ka koncerts būs izpārdots, un tajā varētu būt klāt ap 26 tūkstošiem skatītāju, skatuves izmēru dēļ mazliet mazāk nekā iepriekšējā reizē, kad stadionā bija 28 000 cilvēku.