Izdevniecība "Ezerrozes grāmatas" nupat laidusi klajā žurnālistes Ineses Ķesteres grāmatu "Liepājas spoku stāsti", kurā autore aprakstījusi daudzu gadu laikā no iedzīvotājiem dzirdētus nostāstus par Liepājas teātrī, muzejā, bibliotēkā, Karostas cietumā un citviet manītām spokainām parādībām.

Karostas cietuma Baltā dāma, kuras balsi izdevās ierakstīt spoku medniekiem no ASV, šķiet, šobrīd ir pazīstamākais Liepājas rēgs, tomēr liepājnieku stāsti par pieredzēto liecina, ka iedzīvotājus mēdz biedēt arī citi – piemēram, pašnāvniece bez sejas, caurspīdīgs puika, nelāgā nāvē mirusi kalpone…

Kā autore min grāmatas priekšvārdā, šo spoku stāstu ticamību, protams, var apšaubīt, bet tieši tāpat jau var diskutēt par rēgu esamību kā tādu.

Grāmatu papildina I. Ķesteres uzņemtās fotogrāfijas un kartes, kurās atzīmētas spokošanās vietas. Līdz ar to izdevums lasītājiem var kalpot gan kā izklaidējoša literatūra, gan sava veida ceļvedis pa Liepāju, iespējams, rosinot uzzināt ko vairāk par šīs vēju, mūzikas un, jā, arī rēgu pilnās pilsētas vēsturi.

Grāmata atrodama janisroze.lv, gramatnicaglobuss.lv, virja.lv, kā arī "Jānis Roze" un "Globuss" grāmatnīcu plauktos.

Liepājniece Inese Ķestere ir TV žurnāliste, grāmatas "Skolas spoks" ( izdevniecība "Zvaigzne ABC") un vairāku presē publicētu stāstu autore. Rakstījusi arī dialogus TV seriāliem "Neprāta cena", "UgunsGrēks" un "Svešā seja".