Pēc provizoriskiem datiem, Latvijas III Olimpiāde un festivāls "Summer Sound" Liepājas sabiedriskajā ēdināšanā divkāršojuši klientu skaitu, savukārt naktsmītnes bijušas 100% noslogotas.

Tā liecina biznesa portāla ”Nozare.lv” veiktā aptauja, raksta LETA.

Restorāna "Barons Bumbier's" un restorāna–picērijas "Čili Pica" mārketinga speciāliste Dita Vasiļevska atzina, ka lieli pasākumi vienmēr ir saistīti ar klientu pieplūdumu, tāpēc, piemēram, restorānā nedēļas nogalei, kad notika Latvijas III Olimpiādes un festivāla "Summer Sound", tikusi izstrādāta īpaša ēdienkarte, lai klientus varētu apkalpot ātrāk.

Pēc provizoriskiem datiem pagājušajā nedēļas nogalē "Barons Bumbier's" un "Čili Pica" klientu skaits un arī apgrozījums dienā varētu būt aptuveni divas reizes lielāks nekā darba dienā.

Uz abu pagājušās nedēļas nogales pasākumu norises laiku naktsmītnes Liepājā un tās apkārtnē – viesnīcas, viesu nami, lauku mājas, kā arī telšu vietas bijušas 100% noslogotas. Vietas naktsmītnēs tikušas pieteiktas laikus, pat gadu iepriekš, informēja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Ieva Hmieļevska.

Viesu nama "Ezeru mājas" līdzīpašniece Monta Kraste pastāstīja, ka uz abu nedēļas nogales pasākumu laiku viesu nams bijis 100% noslogots, – sportisti vietas rezervējuši jau pagājušajā gadā, savukārt "Summer Sound" festivāla dalībnieki – šā gada sākumā.

Savukārt viesnīcas "Promenade Hotel" Viesu uzņemšanas nodaļas vadītāja Kitija Vītoliņa informēja, ka vasarā parasti viesnīca ir 100% noslogota un pagājušās nedēļas nogales pasākumi, kas sekmējuši 100% viesnīcas noslodzi, viesnīcu biznesam nav bijis nekas neparasts. Liela daļa pasākuma dalībnieku numuriņus rezervējuši jau pusgadu iepriekš.

Tiem, kuri naktsmītni rezervējuši pēdējā brīdī vai kuriem finansiālās iespējas bijušas salīdzinoši mazākas, bijusi iespēja nakšņot skolās un kopmītnēs, kā arī nomātos dzīvokļos vai istabās, pastāstīja Hmieļevska.

Lai arī pagājušajā nedēļas nogalē Liepājā pulcējās liels skaits Latvijas III Olimpiādes un festivāla "Summer Sound" apmeklētāju, Liepājas tūrisma biznesam līdzīgu pasākumu rīkošana nav nekas ārkārtējs, jo lieli pasākumu Liepājā notiek regulāri, informēja Hmieļevska.

Vidēji gadā pilsētā notiekot 600 kultūras pasākumi.

Pēc Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītājas teiktā, pasākumi, kas atkal varētu pulcēt aptuveni tikpat lielu interesentu skaitu, cik 6.– 8.jūlijā, šovasar varētu būt augusta nogalē, kad notiks festivāls "Via Baltica”, Zigmara Liepiņa 60. jubilejas koncerts Liepājā, pasaules čempionāts vindsērfingā un ātruma festivāls ”Rallijs Kurzeme”.

Konkrētu lielo pasākumu apmeklētāju skaitu esot grūti nosaukt, jo vienlaikus ar pagājušas nedēļas nogales lielajiem pasākumiem viesi Liepājā un tās apkārtnē ieradušies arī uz citiem mazākiem pasākumiem, piemēram, daudzi viesu nami un viesnīcas uzņēmuši kāzu viesus.

Arī Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Ābols paskaidroja, ka konkrētu abu lielo pagājušās nedēļas nogales pasākumu dalībnieku skaitu nosaukt nevar, taču Liepājas pilsētas dome viennozīmīgi atbalstot šādu pasākumu norisi, jo tie esot ekonomisks ieguvums tirgotājiem, pārvadātājiem, viesnīcu biznesam un visai pilsētai kopumā.