Nākam piektdien, 8.oktobrī, pulksten 19 Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" aicina uz daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmo divu sēriju pirmizrādi Liepājā un tikšanos ar seriāla veidotājiem, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Vēsturiskā daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" ir stāsts par Latvijas vēsturē bagātāko sievieti un izdevēju Emīliju Benjamiņu un viņas dzīvi, sākot no 1924. gada, kad kopā ar vīru Antonu Benjamiņu nolemj izdot ilustrēto izdevumu "Atpūta", kas kļūst par vienu no populārākajiem dzīvesstila izdevumiem Latvijā.

Stāsts par neatkarīgu, modernu un spēcīgu sievieti, kura iekaro savu vietu 30. gadu žurnālistikas un sabiedrības elitē, nodevību un traģisku bojāeju 1941. gadā, it kā sekojot tā laika populārā gaišreģa Finka pareģojumam par Emīlijas dzīvi. Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un reālām personām, bet daži tēli, to raksturi, ainas un notikumi ir izdomāti radošajā procesā, lai atspoguļotu notikumus un radītu filmas dramaturģisko stāstu.

Seanss paredzēts divās daļās – pēc filmas pirmās sērijas izrādīšanas notiks saruna ar režisoru un producentu Gintu Grūbi, filmas mākslinieci Kristīni Jurjāni un seriāla aktieriem Edgaru Ozoliņu un Ingu Tropu-Fišeri, bet turpinājumā skatītāji piedzīvos filmas otro sēriju.


Daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" būs skatāma kopumā septiņās sērijās – sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā, aptverot laika periodu no Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes, – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigu beigās pašas darbinieku nodevību.

Daudzsēriju filmā Emīlijas Benjamiņas lomu atveido aktrise Guna Zariņa, Antonu Benjamiņu atveido Juris Bartkevičs, Jāni Benjamiņu – Raimonds Celms. Filmā piedalās arī tādi aktieri kā Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš, Anta Aizupe, Ģirts Krūmiņš, "Jaunāko Ziņu" un "Atpūtas" redakciju atveido Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Dainis Gaidelis, kā arī "Liepājas teātra" aktieri – Edgars Ozoliņš un Gatis Maliks.

Daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" izveide tika sākta 2020. gada septembrī, filmēšana notika ar filmas stāstu saistītās vēsturiskās vietās – Benjamiņu namā Rīgā, Valdeķu muižā, sēriju tapšanā izmantojot unikālus Benjamiņu ģimenes arhīvu materiālus. Seriāla režisori: Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, Kristīne Želve, Gints Grūbe. Filmas izveidi atbalsta Kultūras ministrija, Nacionālais kino centrs, seriāla nacionālie kopproducenti ir vietējā satura veidotājs "Tet Studio" un Latvijas Televīzija.

Seansa norises vieta: koncertzāles "Lielais dzintars" Lielā zāle, Radio iela 8, Liepāja. Pasākuma norises ilgums: aptuveni 2 stundas 30 minūtes. Seansu organizē SIA "Lielais Dzintars" sadarbībā ar SIA "Mistrus Media". Atbalsta: Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes par 5 eiro pieejamas "Biļešu paradīzes" tīkla kasēs visā Latvija, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.

Kino seansu var apmeklēt tikai personas, kuras: ir vakcinējušās pret "Covid–19" vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas "Covid–19" infekciju. Apmeklētājiem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, bet apmeklētājiem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju. Apmeklējot pasākumu, katram apmeklētājam pie ieejas jāuzrāda drošības līmenim atbilstošs "Covid–19" digitālais sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un pasākuma ieejas biļete. Pasākuma apmeklējuma laikā nav jālieto sejas aizsargmaska.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11–17, sestdienās, svētdienās: 10–15. Tālrunis: 634 24555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.