Dienvidkorejiešu režisora Džunho Bona trilleris "Parazīts" ir balvu lutināta – filma triumfēja Kannu kinofestivālā un tikko, svētdien, 9. februārī, – arī ASV Kinoakadēmijas ceremonijā. "Oskaru" 92 gadu vēsturē "Labākajai filmai" nominētas tikai 10 filmas, kas nav uzņemtas angliski. "Parazīts" ir pirmā, kas šo balvu saņem.


Stāsts par nabadzīgas, taču nekaunīgi atjautīgas ģimenes un fantastiski bagātas, taču naivas ģimenes satikšanos, kas pāraug neiedomājamā postažā,


ir klasisks trilleris, kas meistarīgi pārkāpj žanra robežas, saka kinokritiķe Daira Āboliņa.


"Ir jāsaprot žanra nosacījumi, un tie radoši un drosmīgi jāpārkāpj. Šis režisors to dara ideāli. Holivuda, protams, saprot, ka ir ļoti grūti pārkāpt žanru un nezaudēt spēli," vērtē Āboliņa.


Režisors Džunho Bons, ko kronēja arī par labāko režisoru, savā runā korejiski uzsvēra, ka skolā īpaši aizrāvies ar arī balvai nominētā Martina Skorsēzes kino un savu "Oskara" statueti labprāt sadalītu piecās daļās – visiem nominētajiem.


Pārejot uz angļu valodu, režisors pajokoja, ka tagad ir gatavs piedzerties.


Kā pastāstīja kinoteātra "CINAMON Liepāja BALLE" vadītāja vietniece Arita Rulle, filmu Liepājā tuvākajā laikā būs iespējams noskatīties 16. februārī pulksten 22.10, 18. februārī pulksten 21.30 un 20. februārī pulksten 16.20


Biļetes uz seansiem iespējams iegādāties ŠEIT.