Neapšaubāmi, filma "Viens pats mājās" allaž bijusi viena no populārākajām Ziemassvētku filmām, un tās skatīšanās svētku laikā daudzās mājās kļuvusi par labu tradīciju. Tālab Latvijas teātru aktieri, iedvesmojoties no šīs filmas, izveidojuši jaunu, mūsdienīgu un multimediālu izrādi "Viens pats mājās Ziemassvētkos", kuras darbība risināsies tepat Latvijā. Izrāde gaidāma arī koncertzālē "Lielais dzintars" 5.decembrī pulksten 14. Izrādes Latvijas pilsētās būs skatāmas gan 2023.gada decembrī, gan 2024.gada janvārī, portālu informēja producents Sandis Mohovikovs.

"Stāsta pamatā ir visiem labi zināmā filma, un tomēr itin nemaz nevar apgalvot – esmu redzējis filmu, tātad arī izrādi esmu redzējis. Jo tas tomēr ir gluži jauns stāsts par mums šodien un šeit," saka izrādes režisors un autors Klāvs Knuts Sukurs, piebilstot "līdztekus aizraujošajam stāstam par drosmīga zēna cīņu ar ne visai apsviedīgajiem noziedzniekiem, izrāde rosina līdzpārdzīvojumu un rada īstu svētku noskaņu un Ziemassvētku sajūtu. "

Izrāde vēsta par Matīsu, kurš kopā ar saviem šķirtajiem vecākiem apmeklē Ziemas saulgriežu pasākumu Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā. Pasākumam beidzoties, Matīsa mamma domā, ka dēls paliks pie tēva, savukārt tētis ir pārliecināts, ka Matīss ir pie mammas. Tā nu Matīss paliek viens ieslēgts spokainajā muzejā. Tiesa, līdz brīdim, kad top skaidrs, ka muzejā viņš gluži nav viens, jo turpat paslēpušies divi par ķekatniekiem pārģērbušies noziedznieki, kuri iekārojuši prāvo naudas summu, kura tikko ziedota muzejam. Matīss pret ļaundariem  uzsāk cīņu, kuras iznākumā viņus sagūsta, lai laimīgi sagaidītu ierodamies savus vecākus un muzeja darbiniekus…

Lomās: Matīss – Krišs Grāvelis; Mētra, kārtīgā Matīsa mamma – Inga Misāne-Grasberga; Muntis, turīgais Matīsa tētis – Gatis Gāga; Krampis, gudrākais no diviem ne visai gudrajiem bandītiem – Varis Klausītājs; Lauznis, otrs gudrākais no diviem ne visai gudrajiem bandītiem – Jānis Jarāns; Visvaldis, viedais muzeja saimnieks – Frīdis.

Izrādi "Viens pats mājās Ziemassvētkos" varēs noskatīties:

13.decembrī pulksten 19 Kultūras centrā "Ulbrokas pērle"
17.decembrī pulksten 16 Latgales vēstniecībā GORS
18.decembrī pulksten 18 Jelgavas Kultūras namā
21.decembrī pulksten 19 Piņķos, Babītes Kultūrizglītības centrā
22.decembrī pulksten 19 Berģu Kultūras centrā
25.decembrī pulksten 14 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars"
26.decembrī pulksten 11 Rīgā, VEF Kultūras pilī
26.decembrī pulksten 17 Koncertzālē "Cēsis"
28.decembrī pulksten 18 Jēkabpilī, Krustpils Kultūras centrā
29.decembrī pulksten 19 Bauskas Kultūras centrā
30.decembrī pulksten 16 Tukuma pilsētas Kultūras namā
6.janvārī pulksten 16 Ventspils teātra namā "Jūras vārti"
18.janvārī pulksten 19 Valmieras Kultūras centrā
19.janvārī pulksten 19 Kultūras centrā "Siguldas devons"
21.janvārī pulksten 16 Salaspils Kultūras namā "Rīgava"

Biļetes uz izrādēm var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tīklā.