Liepājas Leļļu teātrī tapusi režisora Ģirta Šoļa skatuves versija liepājnieces, rakstnieces un iemīļoto bērnu grāmatu "Ucipuci meklē mājas" un "Ucipuci domā ārpus kastes" autores Zanes Zustas stāstam par pūcīti Ucipuci. Pirmizrādes jau šajā nedēļas jogalē – 22. un 23. februārī pulksten 12, informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.


Izrādes galvenā varone ir rotaļu pūcīte Ucipuci, kura ģimenes ceļojuma laikā ir nozaudējusies Itālijā un piedzīvo aizraujošus brīžus, meklējot ceļu mājup pie sava saimnieka – puisēna Kriša. Izrādes veidotāji to nodēvējuši par pasaulē mīlīgāko šausmenīti, jo satraucoši mirkļi mijas ar sirsnīga prieka un jautrības pārpilniem pūcītes un viņas draugu piedzīvojumiem.   
   
Māksliniece Evija Timma-Novika grāmatas "Ucipuci meklē mājas" ilustrācijas pārcēlusi izrādes scenogrāfijā, bet leļļu mākslinieces Laura Rutkovska un Kristīne Dekovice, veidojot Ucipuci, zirnekli, odu un circeni, centušās radīt līdziniekus bērnu iemīļotās grāmatas tēliem. Mikus Frišfelds izrādi ietērpis skaņās un sakomponējis "lipīgas" dziesmas. Bet video ļauj sekot katram Ucipuci solim un redzēt visu, ko redz pati pūce no pagultes, kastes vai skapjaugšas. Izrāde veidota kā bērnus iesaistošs piedzīvojums un piemērota skatītājiem sākot no 3 līdz 10 gadu vecumam. Izrādes ilgums 45 minūtes. Gluži kā maza uzvedības rokasgrāmata tā palīdz sagatavoties dažādām dzīves situācijām – ceļošanai, situācijai, kad pazūd mīļmantiņa, esi nozaudējies pats vai tavs draugs. Aktieri Pēteris Lapiņš un Ilze Jura (dublējas ar Madaru Enkuzenu) izrādes laikā pagūst krietni izdauzīties, iemiesojot teju desmit stāsta varoņus, un ir priecīgi gan par izrādes saistošo sižetu, mūziku, gan darbošanos ar mīlīgajām lellēm.   

Iestudējums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu un iekļaujas programmā "Latvijas skolas soma". Biļešu cena iepriekšpārdošanā EUR 4.00, izrādes dienā EUR 5.00. Skolēnu grupām, ģimenes kares "3+" īpašniekiem un personām ar invaliditāti EUR 3.00. Biļešu tirdzniecība Liepājas Leļļu teātra kasē, Rožu laukumā 5/6, 3. st., 79.kab. darba dienās no 10.00 līdz 16.00, brīvdienās no 11.00 līdz 12.00. Turpmākās izrādes: 15. un 22.martā, 11. un 19.aprīlī, 2. un 10. maijā.