Sestdien, 20. oktobrī ar dažādu mūziķu piedalīšanos un koncertprogrammu visas nakts garumā Latvijas 1. rokkafejnīca Liepājā atzīmēs savu 10 gadu jubileju.

Kā informē organizatori, svinībām durvis tiks vērtas pulksten 21, un pirmie uz rokkafejnīcas skatuves kāps dažādi mūziķi, kuri piedalīsies par neatņemamu tradīciju kļuvušajā dzimšanas dienas svinību notikumā "Rokkafejnīcas draugu koncerts". Tajā būs mūziķi Igo, Ivo Fomins, Olga Rajecka, Maija Kalniņa, pianists Jānis Strazds, ģitārists Roberts Dinters, saksofonists Alex, bundzinieki Māris Zīlmanis, Zulu un Kriss Liepa pie basa.

Jubilejas svinības muzikālo stāstu turpinās grupa "Tumsa". Kā zināms, Latvijas 1. rokkafejnīcas stāsts spēlē lielu lomu arī šīs grupas dzīvē. Tieši uz mūzikas kluba "Pablo" skatuves, kurš ir rokkafejnīcas vecākais brālis, toreiz Liepājas jaunā grupa "Tumsa" nostiprināja savas pozīcijas tiktāl, lai mērķtiecīgi un nešaubīgi ieņemtu stabilu vietu Latvijas populārāko grupu sarakstā.

Vakara turpinājumā plānoti smagāki ritmi, kurus nodrošinās grupa "Virga Hard Orchestra" ar tās līderi Ainaru Virgu priekšgalā. Tas nozīmē, ka skanēs roka klasika gan no grupas "Līvi" repertuāra, gan citas roka tautasdziesmas.

Un visbeidzot uz rokkafejnīcas skatuves dēļiem kāps grupa, kura savus klausītājus lutina gan ar savu muzikālo vēstījumu, gan ar vizuālo noformējumu. Tā ir liepājnieku apvienība "Nasty Smile". Pavisam nesen puiši pasaulē laida savu ilgi loloto, pirmo un pagaidām vienīgo mūzikas albumu ar tieši tādu pašu nosaukumu "Nasty Smile".

Latvijas 1. rokkafejnīcas piedzima 1992.gada 11.jūlijā, taču jubilejas ierasti atzīmē oktobrī. Tās īpašnieki un idejas autori ir brāļi Mareks un Raivo Mediņi, kuri Liepājas pilsētas izklaides un kultūras stāstā ierakstījuši gana spilgtas lappuses: gan par minēto mūzikas klubu "Pablo", gan Latvijas mūziķu Slavas aleju, gan vides objektu – lielāko ģitāru Baltijā,  gan par pirmo pludmales festivālu Latvijā "Baltic Beach Party" un daudzas citas.

Šī gada sākumā durvis vēra vēl viena Latvijas 1. rokkafejnīca – Rīgā, Reiterna namā.