Atzīmējot Latvijas – Spānijas dipolimātisko attiecību simtgadi, kā arī spāņu valodas un kultūras studiju piecgadi Liepājas Universitātē, interesenti tiek aicināti uz spāņu kino vakaru, kas norisināsies ceturtdien, 9.septembrī, kultūras namā "Wiktorija", Graudu ielā 36/38.

Pasākuma programmā būs divas filmas, informē Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes spāņu valodas lektore Agata Babina. Ieeja bez maksas.

Pulksten 19 animācijas filma, mūzikls "Čiko un Rita" (2010). Četrdesmito gadu beigās Kubā Čiko un Rita izdzīvo kaislīgu mīlas stāstu. Čiko ir jauns pianists, kurš ir aizrāvies ar džeza mūziku, un Rita sapņo kļūt par slavenu dziedātāju. Kopš brīža, kad abi jaunieši iepazīstas, dejojot kādā Havanas klubā, liktenis tos vairakkārt saved kopā un šķir kā bolero dejotājus.

Pulksten 21 spriedzes filma, vēsturiska filma "Purvājs" (2014), režisors Alberto Rodrigess. Astoņdesmito gadu sākums Spānijā. Divi policisti ar pilnīgi pretējiem ideoloģiskajiem uzskatiem tiek nosūtīti no Madrides uz kādu attālu ciematu valsts dienvidos pie Gvadalkiviras upes purvainajām zemēm, lai izmeklētu divu pusaudžu meiteņu pazušanu. Ciemā, kura sabiedrība vēl aizvien dzīvo pēc pagātnes tradīcijām, viņiem būs jāstājas pretī ne tikai nežēlīgam slepkavam, bet arī rēgiem no pašu pagātnes.

Filmas ir spāņu valodā ar subtitriem angļu valodā.  Iespējams skatīties abas filmas vai tikai vienu no tām.

Pasākumu organizē Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte un Kultūras nams "Wiktorija". Pasākumu finansiāli atbalsta Spānijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Tehnisko atbalstu nodrošina Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu
laboratorija.