Svētdien, 27.septembrī, pulksten 11 un 13 uz izrādi bērniem un vecākiem aicina mūsdienu mākslas festivāls "Liepājas Mākslas forums". Interaktīvā un skatītājus iekļaujošā izrāde "Kaka un pavasaris" ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā "Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem" un guvusi plašu skatītāju atsaucību, informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Režisors un izrādes aktieris Jānis Znotiņš kopā ar aktrisi Anci Muižnieci uzvedumu bērniem veidojuši pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas "Kaka un pavasaris" motīviem. Grāmata, kuru tulkojis Gundars Godiņš, piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas, un tajā iekļautie īsie stāsti no bērnu skatupunkta raugās uz tādām tēmām kā – draudzība, izglītošanās, ģērbšanās kults, attiecības ar vecākiem un citām. Izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns iespējams vēl nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – izvairīšanās no slimības. Izrāde vienlaikus ir interaktīva spēle, dialogs un iesaistošs eksperiments ar mazajiem skatītājiem, kuru iztēle ļauj iedzīvināt ikvienu lietu.

"Kaka un pavasaris" ar tēlu oriģinalitāti, tiešumu un asprātību Latvijā kļuva par spilgtu, pamanītu un plaši apspriestu notikumu sabiedrībā, un tika augsti novērtēta no profesionāļu puses. Grāmatas izdevēja, izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alise Nīgale, komentējot plašo sabiedrības interesi, atzīst: "Autors uzlika šo nosaukumu provokatīvu, taču patiesībā grāmatas saturs ir sirsnīgs un asprātīgs."

"Stāstu krājums "Kaka un pavasaris" neapšaubāmi pieder pie pēdējo gadu labākajiem bērnu literatūras tulkojumiem latviešu valodā," recenzijā portālā Satori.lv rakstījusi dramaturģe un režisore Krista Burāne, ""Kaka un pavasaris" ir dzīva, silta un ar fantāziju piepildīta izrāde, kas apliecina, ka laikmetīga literatūra savienojumā ar bērnu auditorijā ieinteresētu teatrālu domāšanu rada mākslas notikumu, kas ir aizraujošs gan lieliem, gan maziem skatītājiem."

"Katru mazo etīdi pavada bērnu smieklu jūra, jo īpaši tad, kad izrādē tiek iesaistīti mazie skatītāji. Lielākā daļa bērnu izskatījās ļoti ieinteresēti, ar sajūsmu uztvēra katru etīdi, un priecīgi tajās piedalījās," blogā viensplusviens.lv atstāsta satura veidotāja Laura Grēviņa, kura izrādi apmeklēja ar trīsgadīgo dēlu.

Izrādes režisors un aktieris Jānis Znotiņš spēlējis vairāk nekā 20 lomas teātrī un kino, viņa režisora pieredzi veido izrāžu, koncertu un pasākumu režija, taču uzmanības fokusā ir tieši bērnu un jauniešu auditorija. Kā atzīst Znotiņš, viņš vēlas mainīt Latvijas teātra nozari, izceļot teātri bērniem un pusaudžiem no pabērna lomas.

Pasākuma norises ilgums: aptuveni 1 stunda, vienā daļā. Norises vieta: koncertzāles "Lielais dzintars" Lielā zāle. Izrāde notiks, ievērojot drošības noteikumus un distanci.  Biļešu cena – 8 eiro. Pērkot 5 un vairāk biļetes – atlaide 25%. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Ar gardiem dzērieniem pasākuma apmeklētājus sagaidīs dabīgo limonāžu ražotājs "Gardu muti". Pasākumu organizē SIA "Lielais dzintars", izrāde tapusi sadarbībā ar izdevniecību "Liels un mazs". Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība. "Liepājas Mākslas foruma" programma: www.lmf.lielaisdzintars.lv.