Jūras svētku muzikālie, izklaidējošie un izzinošie pasākumi svētku dienā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs pieejami no pulksten 12 Liepājas Jūrmalas parkā – teritorijā no Jūrmalas ielas līdz Rožu ielai, ietverot arī pludmales zonu, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Signe Blumberga.

Gatavošanos Jūras svētkiem jau piektdienas vakarā, 8. jūlijā pulksten 20 simboliski pieteiks Liepājas speciālās ekonomiskās zonas organizētā laivu un kuģu parāde Tirdzniecības kanālā, savukārt svētku rīts 9. jūlijā tradicionāli sāksies ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem pulksten 11 Kūrmājas prospekta galā.

Uz lielās svētku skatuves no pulksten 12 apmeklētājiem tiks piedāvāta muzikālā programma dažādām gaumēm un vecumiem, īpaši izceļot jūras tēmu un dzīves ritumu, kas valda pilsētā pie jūras. "Muzikālās ostas" kapteiņa tēlā iejutīsies aktieris un pieredzējušais pasākumu vadītājs Normunds Laizāns.

Dienas programmu atklās Liepājas Leļļu teātra aktieri, etnoprieka grupa "Ogas" kā arī enerģiskā, atraktīvā un vitālā dziedātāja Katrīna Dimanta ar grupu. Dienas muzikālo daļu uz lielās skatuves noslēgs koncertprogramma "Dziesmas par jūru", kurā zināmas un populāras dziesmas izpildīs solisti Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Katrīna Dimanta, Atis Ieviņš un Normunds Laizāns kopā ar instrumentālo grupu Jāņa Strazda vadībā.

Vakara programma uz lielās skatuves sāksies pulksten 19 ar iemīļotu latviešu estrādes mūziku Normunda Rutuļa izpildījumā. Tam sekos populārās mākslinieces, dziesmu autores un izpildītājas Aminatas uzstāšanās. Vakaru noslēgs latviešu – lietuviešu internacionālais kolektīvs "Big Al & The Jokers" ar solistu Aļģirdu Šuminsku, piedāvājot interpretācijas par pasaules labākajiem swing, R’n’B un rock’n’roll skaņdarbiem.

Jūras svētku dienas daļā mazākie apmeklētāji varēs piedalīties un rotaļāties dažādās aizraujošās un izglītojošās atrakcijās "Jautrību salā". Pludmalē svētku dalībniekiem būs iespēja profesionāļu vadībā veidot smilšu skulptūras, kā arī, lai pievērstu uzmanību un veicinātu izpratni par Baltijas jūras piekrastes bioloģisko daudzveidību, zinošu speciālistu vadībā pētīt un izzināt dabas procesus.

Ar savu piedāvājumu visas dienas garumā liepājniekus un Liepājas viesus priecēs amatnieku un mājražotāju tirgus, savukārt Liepājas Jūrmalas parka Akmens dārzā, uz mirkli apstājoties no svētku kņadas, būs iespēja baudīt gleznotāju plenēra "Pilsēta un jūra" izstādi. Vēl pirms tam, Jūras svētku nedēļā ostas promenādē, pludmalē un pilsētas ielās manīsim darbojamies gleznotājus.

Aicinām pasākuma apmeklētājus izvēlēties sev interesējošo piedāvājumu no plašā pasākumu klāsta un piedalīties aktivitātēs. Nepiemērotu laikapstākļu dēļ Jūras svētku pasākumu norise var tikt mainīta. Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai Liepājas Kultūras pārvaldes Facebook kontā fb.me/e/2L1Mc5T1j un Instagram kontā instagram.com/liepajaskultura/, kā arī Liepājas pašvaldības mājaslapā liepaja.lv/jurassvetki2022/.