Leģendārā grupa "Līvi", kuras satāvā šobrīd joprojām spēlē ģitārists un dziesmu autors Ainars Virga, bet pie taustiņiem ir Guntars Mucenieks, nedomā dusēt uz lauriem un jauno gadu iesāk ar jaunu dziesmu – "Latvietis"!

Dziesmas pamatā ir Guntara Rača dzejolis, kurš bija publicēts 2015.gadā grāmatā "Laikam laika nav", bet pēc Ainara Virgas lūguma, tika īpaši pagarināts dziesmas specifikai. Līdzīgi jau ir noticis agrāk, kad dzejolis "Es karājos tavā bizē, jo man tava bize simpatizē" pārtapa par vēlāk tik populāro dziesmu "Bize" ar jau vairākiem pantiņiem. Cita starpā, dzejoļa "Latvietis" oriģinālā versija ir atrodama arī uz kādas mājas sienas Kandavā.

Ainars Virga: "Man gribējās uzrakstīt kaut ko par mums pašiem. Te nu tas ir."

Dziesma ierakstīta Liepājā, Mārtiņa Burkevica un Egila Meža studijās, bet to miksējis un skaņas pēcapstrādi veicis Gints Stankevičs studijā "Factory Sound Studio", Rīgā. Dziesmas teksta video pamatā ir kāda grupas "Līvi" privātā koncerta fragmenti, kas filmēti Liepājā. Tā arī bija pirmā reize, kad tika izmēģināta jaunā dziesma. Teksta video veidojis Roberts Streičs. Ierakstā piedalījās arī grupas "Līvi" agrākā sastāva (1980–1987, 2004–2010) bundzinieks Vilnis Krieviņš un grupas "The Hobos" un "Otra Puse" basģitārists Mārtiņš Burkevics.

Dziesma pieejama visos populārākajos mūzikas lejupielādes un straumēšanas servisos visā pasaulē: https://orcd.co/latvietis