Plakātā izmantots mākslinieka Cao Viet Nguyen darbs "Saule, Pērkons, Daugava".


Sestdien, 29. augustā, pulksten 19 Grobiņā, kuršu vikingu apmetnē notiks vikingu un seno meistaru salidojums, portālu irliepaja.lv informēja Raimonds Reinis, viens no salidojuma rīkotājiem. 


Vakara gaitā Ālandes upes ūdeņus šķels Kuršu liellaivas – ikvienam būs iespēja ar tām doties straumē. Starp ugunskura liesmām un uguns atblāzmu varēs satikt amata meistarus un dzirdēt nesteidzīgus stāstus par baltu mitoloģiju. Un var arī gadīties, ka notiek kāds mistisks brīnums, un, iestājoties tumsai, mostas senās burvestības, kas joprojām dzīvas nostāstos, teikās, pasakās – būtnes ar pārdabisku spēku.
 

Gastronomiskajam baudījumam apmetnes viesi varēs izzināt un izbaudīt senos baltu ēdienus, gatavotus uz dzīvās uguns oglēm. Uguns sivēns, dūmotas jūras un ezeru veltes, brīvā dabā krāsnī ceptas maizes burvība, mālu pikucī gatavots putns, uguns liesmu grūslis un vēl, un vēl.
 

baltu cBūs arī iespēja izzināt un iepazīt tūrisma maršrutu "Baltu ceļš", kas aicina doties teiksmainā ceļojumā, lai skatītu senās baltu zemes.
 
Kad saules stari kritīs jūras viļņos, starp vītolu lapu bārkstīm ugunskuru atblāzmā Kuršu vikingu apmetnē atskanēs postfolka grupas "Zari" saules rieta koncerts.
 
Pēc koncerta mēness ripuļa gaismā iemirdzēsies video stāsts -metālopera "Kurbads, Ķēves dēls". Tās pamatā ir latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija – šīs tēmas savu aktualitāti nav zaudējušas arī mūsdienās.

Metālopera ir pasakas 21. gadsimta interpretācija. "Kurbads Ķēves dēls" 2017. gada vasarā Limbažos tā kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot neviltotu skatītāju un profesionāļu atzinību. Video uzvedumā piedalīsies folkmetāla grupa "Skyforger" un mūsdienu deju dejotāji.
 

Pasākums apmeklētājiem ir bezmaksas.