Festivāla "Summer Sound" latviešu mākslinieku klāstu papildina grupa "Dagamba", informē organizatori. Čellists Valters Pūce grupu "Dagamba" izveidoja 2011.gadā kopā ar bērnības draugu, čellistu Antonu Trocjuku. Pēc pāris gadiem eksperimentējot ar dažādiem mūzikas stiliem un instrumentiem, viņi satika perkusionistu Hamidrezu Rahbaralam no Irānas un pianistu Daini Teni no Lietuvas. Savukārt 2016. gadā grupai pievienojās bundzinieks Artūrs Jermaks no Itālijas, padarot "Dagambu" par vienu no, sastāva ziņā, internacionālākajām pašmāju grupām.

"Dagamba" savā mūzikā apvieno klasiskās mūzikas skanējumu ar popmūziku, spēcīgām rokmūzikas notīm un krietnu devu pasaules mūzikas noskaņu. Šo gadu gaitā "Dagamba" ir ne tikai uzstājušies Latvijā, bet plaši koncertējuši arī ārzemēs – sākot no Eiropas valstīm, līdz pat Turcijai un Kazahstānai.

Grupa ar katru savu studijas albumu, kuri kopumā ir pieci, ir bijuši nominēti kādās no Zelta mikrofona kategorijām, bet ar 2019. gadā izdoto albumu "Dagamba feat Tchaikovsky" saņēmuši Zelta mikrofona balvu kategorijā Labākais albuma dizains un Labākās instrumentālās mūzikas albums.

"Uzstāšanās "Summer Sound" festivālā "Dagamba" būs centrālais vasaras notikums. Tā kā šajā gadā apaļas dzimšanas dienas svin gan Ludvigs van Bēthovens, gan Pēteris Čaikovskis, tad arī mūsu programma ar populārākajiem darbiem būs veltījums viņiem. Kur vēl labāk svinēt dzimšanas dienu, ja ne festivālā jūras krastā saulrietā?”, retoriski jautā grupas "Dagamba" dibinātājs Valters Pūce.

Desmitais festivāls "Summer Sound" Liepājā norisināsies jūlija izskaņā – 24. un 25. jūlijā. Biļetes uz festivālu "Summer Sound" var iegādāties šeit.