Mūzikas ierakstu gada balva "Zelta Mikrofons" notiek jau 20.reizi, un žūrija sākusi ierakstu vērtēšanu. Jubilejas gadā uz balvām pretendē vairāk ierakstu nekā pērn, ir arī daudz liepājnieku.
 

Žūrijai šogad iesniegti 114 albumi, 61 dziesma, 57 video klipi, 31 debitants, 8 koncertieraksti. Viss saraksts apskatāms šeit. Tajā, piemēram, redzami trīs Ivo Fomina un divi Liepājas simfoniskā orķestra pieteikumi.

Šonedēļ īpaši izveidota komisija, kurā piedalījās 14 no "Zelta Mikrofons 2015" žūrijas locekļiem, vairāku stundu garumā klausījās iesniegtos ierakstus, diskutēja un vērtēja, līdz visi albumi tika sadalīti pa žanriem un atbilstošām nominācijām.
Arī šogad lielākā konkurence, kā ierasts, ir kategorijā Labākā dziesma, Labākais videoklips un Labākā debija. Bet no albumiem lielākā konkurence ir kategorijā Tautas un pasaules mūzikas albums (16 albumi), kā arī Pop albums (16 albumi).
Šajā gadā papildus izveidota bērnu žūrija, kas kopā ar profesionālo žūriju noteiks labāko albumu bērniem.

Šogad ņemot vērā LaMPA biedru ierosinājumu, ir atjaunota nominācija Gada albums. Šai kategorijai kvalificējas visi iesniegtie 114 albumi, neatkarīgi no mūzikas žanra.

Šogad "Zelta Mikrofona" balvas tiks pasniegtas 20 kategorijās – tajā skaitā jau tradicionālās – labākās dziesmas, debijas, videoklipa, koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pēc biedrības LaIPA apkopotajiem datiem par 2015.gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām, tiks noteikts gada radiohits.  Arī šoreiz ikvienam klausītājam būs iespēja paust savu viedokli un, sākot ar 1.februāri, nobalsot tirdzniecības parkā "Alfa" par savu 2015.gada dziesmu.

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt Zelta Mikrofona mājaslapā: http://zeltamikrofons.lv/iesniegsana, bet klausīties iesniegtās dziesmas, apskatīt videoklipus un iepazīt pretendentus uz balvu var Skaties.lv Zelta Mikrofons 2015 platformā: http://skaties.lv/zelta-mikrofons/

Nomināciju piecinieki tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons 2015" preses konferencē 14. janvārī, bet balvu pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Nacionālajā operā, 15. martā.