Šās nedēļas nogalē – 27. aprīlī – ar dažādiem pasākumiem ieskandinās Grobiņas novadā ieskandinās jauno tūrisma sezonu.

Centrālais pasākums šajā dienā būs labiekārtotā Ālandes upes atpūtas kompleksa pastaigu takas atklāšana. Šī taka sākas no pilsdrupām un trīs kilometru garumā ved līdz Priediena senkapiem. Visas takas garumā izvietotas 15 atpūtas vietas ar informācijas stendiem. Uz katra no tiem izlasāms viens stāsts no Kristīnes Pastores un Andžila Remesa grāmatas "100 stāsti par Grobiņas novadu. Cilvēki, vietas notikumi", ko izdevusi Grobiņas novada dome.

Visā svētku gaitā apmeklētājus priecēs Pavasara Tirgus, kur andelēsies lieli un mazi tirgotāji, mājražotāji, amatnieki. Laivu operators "Krastiņu laivas" piedāvās laivu braucienus Ālandes upes līkločos, bet mazbānītis "Libau Train" regulāri kursēs no Grobiņas pilsdrupām uz Priediena senkapiem, ļaujot ātrāk un ērtāk atgriezties svētku burzmā.

Pie Grobiņas novada vasaras tūrisma centra "ICafe" varēs iepazīsieties ar šīs sezonas tūrisma jaunumiem Grobiņas novadā un kopīgi atvērsim jauno vasaras tūrisma avīzi. Bet, dienai noslēdzoties, Tūrisma kluba "Oga" aktīvā tūrisma centrā "Kuršu Vikingu apmetne" notiks Goda Teātra izrāde "Bļitka". Ieeja bez maksas.

Jaunā sezona Grobiņas novadā nāk ar interesantiem pasākumiem un saistošām aktualitātēm visdažādāko atpūtas veidu cienītājiem – gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu grupām, gan arī klusuma piekritējiem.

Jau 11. maijā notiks pavasara laivošanas svētki "Bārtas pumpurs". 25. maijā norisināsies viens no lielākajiem sezonas pasākumiem – Dzīvās vēstures festivāls "Seeburg". Savukārt 7. jūlijā ikvienu velobraucēju – kā bērnus, tā pieaugušos – gaidīs piedzīvojumu brauciens "VeloCheck". Tā būs iespēja iepazīt un piedzīvot Grobiņas novadu aizraujošā velo ceļojumā – atklāt nezināmas vietas un piedzīvot tās.
Pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem, draugu un kolēģu kompānijām.

Šai sezonai Grobiņas novada iedzīvotājiem un viesiem izstrādāti jauni velomaršruti, kas sniedz iespēju izzināt pilsētu un novadu. Tie sola pārsteigumus pat tādiem Kurzemes apceļotājiem, kuri mūspusē jau bijuši. Turklāt Liepājas lidostā no maija palielināsies avioreisu skaits, un, pateicoties sakārtotai infrastruktūrai, līdz tai ērti var nokļūt arī ar velosipēdu.

Vēl viens jaunums ir daudzveidīgi ekskursiju piedāvājumi – informācija par tiem meklējama Grobiņas novada tūrisma mājaslapā. Ekskursiju maršrutos iekļauti kultūrvēsturiski un dabas objekti, dažādu nozaru lauku saimniecības, kā arī atpūtas vietas ar piknika iespējām.

Jaunās sezonas atklāšanai rosās ne tikai Grobiņas tūrisma biroja speciālisti, bet arī privātie uzņēmēji, sniedzot savu ieguldījumu novada tūrisma attīstībā. Viens no tiem ir atpūtas bāze "Ods", kur paplašināts piedāvājums ar lielo atpūtas māju, kurā ir kamīnzāle 50 personām, ierīkotas arī guļvietas un pieejamas citas ērtības. Ģimenēm vai mazām kompānijām piedāvājumā ir desmit 4-vietīgas kempinga mājiņas.

Jaunajā tūrisma sezonā uzņēmums "Krastiņu laivu noma" aktīvās atpūtas cienītājiem papildinājuši piedāvājumu un līdztekus ērto "Vista" kajaku laivu nomai sagājuši arī kanoe laivas. Savukārt, saimniecība "Purviči" aizvadītajā sezonā izveidojusi baskāju taku apmēram 150 m garumā. Tajā var izjust gan asākas izjūtas, piemēram, staigājot pa čiekuriem, gan maigākas izjūtas, staigājot pa baltajām smiltīm.

Aktualitātēm sekojiet līdzi Grobiņas novada tūrisma mājaslapā www.grobinasturisms.lv un Facebook interneta vietnē – Grobiņas Tūrisms.