1.aprīlī sākās biļešu tirdzniecība uz vērienīgo koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atklāšanas koncertu "Atgriešanās", kas notiks 27.maijā pulksten 20 Liepājā, atjaunotajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", taču jau pirmdienas, 4. aprīļa, rītā bija palikusi tikai viena biļete uz koncertu, un drīz vien arī tā tika nopirkta, informē komunikāciju un mārketinga speciāliste Anda Birkenberga. Šobrīd visas biļetes uz šo pasākumu jau izpārdotas.

Par dzintarā kalto rokmūzikas katedrāli dēvētā kultūrvieta Liepājā – koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" –  savu atklāšanu svinēs 27.maijā ar svinīgu lielkoncertu "Atgriešanās". Pie divdaļīgā koncerta veidošanas ar vairāk nekā 100 mūziķu piedalīšanos aktīvi strādā nozares profesionāļi, kuriem nav sveša koncertdārza "Pūt, vējiņi!" postulētā brīvības ideja – brīvība mūzikā, brīvība pašapziņā un brīvība kultūras procesos – un īpašā Liepājas sajūta.

Nozīmīgā muzikālā notikuma radīšanā apvienojušies komponists, pianists un Latvijā iemīļots mūziķis Uldis Marhilēvičs, producents un režisors Viktors Runtulis, multimediju mākslinieks Artis Dzērve, skaņu režisors Normunds Slava un pasākumu rīkotāja, producente, dziesminiece un dzejniece Maija Kalniņa.  

"Vairākus gadus klusējusi un pacietīgi gaidījusi savu atdzimšanu, 27.maijā ar vērienīgu atklāšanas koncertu "Atgriešanās" savējos no malu malām Liepājā kopā atkal sauks leģendārā estrāde "Pūt, vējiņi!". Vieta, kura laiku laikos piedzīvojusi ne vienu vien atdzimšanu, kopš tālajiem 60–tajiem, kad tā ieguva nosaukumu "Pūt, vējiņi!", vairākām paaudzēm sen vairs nav tikai koncertu vieta Liepājā, bet vienlaikus arī domāšanas veids, mūzikas un brīvības templis. "Pūt, vējiņi" kopā ar šeit dzimušo mūzikas festivālu "Liepājas Dzintars" ierakstījuši neizdzēšamas un spilgtas lappuses ne vien Liepājas, bet arī visas Latvijas mūzikas vēsturē," uzskata "Pūt, vējiņi!" atklāšanas koncerta scenārija autore Maija Kalniņa, informējot, ka atklāšanas koncertā "Atgriešanās" uz estrādes atjaunotajiem skatuves dēļiem kāps Latvijas spilgtākie mūziķi, grupas un personības. "Tas ļaus ikvienam apmeklētājam būt lieciniekam ne vien vēsturiskam notikumam, bet arī vareniem mūzikas svētkiem, kuros viena pēc otras skanēs dziesmas un skaņdarbi, bez kuriem nav iedomājama šī vieta, šis stāsts un šī atgriešanās," uzsver Maija Kalniņa.

Viņa atklāj, ka uz atklāšanas svinībām pošas maestro Raimonds Pauls, Liepājas simfoniskais orķestris, diriģenti: Atvars Lakstīgala, Jēkabs Ozoliņš un Kaspars Ādamsons; grupas: "Jumprava", "Credo", "Carnival Youth", "Musiqq", "bet bet", "Eolika" un "Pērkons"; mūziķi: Jānis Lūsēns, Uldis Marhilevičs, Juris Pavītols, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Igo, Aivars Hermanis, Vjačeslavs Mitrohins, Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Ainars Mielavs, Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Harijs Zariņš, Dons, Ilona Bagele, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Roberts Dinters, Laura Teivāne, Laimis Rācenājs, Tomass Kleins, Ance Krauze, Intars Busulis un citi.  

"Tā būs ilgi gaidīta un sagaidīta atsaukšanās tai balsij, kura  mums visiem zināmajā Imanta Kalniņa dziesmā nepagurusi sauc atkal un atkal satikties liedagā. Tā būs neaizmirstama atgriešanās, lai mēs ļautos un atļautos būt tā, kā varam un protam būt vienīgi šeit. Tavā un manējā Liepājā. Koncertdārzā "Pūt, vējiņi!"", pārliecināta ir Maija Kalniņa.

Koncertdārza "Pūt, vējiņi" atklāšanas koncertu rīko Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" un SIA "Marhils Music Company".

Pateicoties SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" sadarbībai ar Valsts SIA "Latvijas Televīzija", interesentiem, kuri nevarēs būt klātesoši koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atklāšanas koncertā, būs iespēja to izbaudīt pie TV ekrāna – 4.jūnijā pulksten 21.05 LTV1 kanālā.