Liepājas mēra jaunais padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs atzīst, ka vēlas sevi redzēt kā žurnālistu „atbalsta punktu”.

Jau informējam, ka Liepājas domē pirmdien darbu pilsētas mēra Ulda Seska padomnieka amatā sabiedrisko attiecību jautājumos sācis Andrejs Rjabcevs, kurš iepriekš Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē (PMLP) pildīja sabiedrisko attiecību vadītāja pienākumus. Otrdien domē notika žurnālistu iepazīstināšana ar viņu.

Daudziem nesen darbā pieņemtās Seska preses sekretāres Ievas Gailes-Gulbiņas aiziešana un Andreja Rjabceva atnākšana (ar citu amata nosaukumu) varēja šķist visai pēkšņa un iepriekš koordinēta, tādēļ portāls centās noskaidrot šo savstarpēji saistīto lietu hronoloģiju.

Kā pastāstīja domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne, viss sākās ar Gailes-Gulbiņas nevēlēšanos vairs turpināt darbu savā amatā Liepājā, kaut arī viņa, no galvaspilsētas pārnākot strādāt uz Liepāju, zināja ar kādām neērtībām jārēķinās. Tad, meklējot jaunu kandidātu, aptuveni pirms divās nedēļām tika uzrunāts Andrejs Rjabcevs. Pēc personīgas sarunas ar Uldi Sesku un trīs dienu pārdomām viņš nolēmis pieņemt šo amatu, kaut arī alga "uz papīra" nav īpaši atšķirusies no iepriekšējā darbavietā (PMLP) saņemtās. Tā viņam ir 737 lati, kas ir tieši tikpat cik Gailei-Gulbiņai, kura savā jaunajā amatā Liepājas pārstāvniecībā Rīgā nu saņem mazāku atalgojumu (Ls 436).
Tādas problēmas, kā nespēja apvienot dzīvi un darbu dažādās pilsētās, Rjabcevam nebūs, jo viņš ar sievu jau bija nolēmis tuvākajā nākotnē pārcelties uz Liepāju. Kā mūsu pilsētas mēra padomniekam pienākumu klāsts viņam ir plašāks nekā preses sekretāram. Rjabceva kompetencē ir ne tikai preses informēšana par Ulda Seska gaitām, bet arī konsultācijas, plānošanas u.c. Viņš sevi vēlas redzēt kā žurnālistu „atbalsta punktu”, jautājumos, kas skar domes priekšsēdētāju.

Ar Liepājas partiju, kuras vadītājs ir Sesks, netieši saistītā amatā būdams, it īpaši šajā, priekšvēlēšanu periodā, Rjabcevs vēl nav saņēmis priekšlikumu iestāties šīs partijas rindās.
Kaut arī domē ir plaša sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa, jaunais mēra padomnieks nav ar to saistīts darba pakļautības ziņā. Abas puses sadarbosies un koordinēs savu darbu iedzīvotāju informēšanā.