Liepājas vispārizglītojošajās skolās 2024./2025. mācību gadu uzsāks 8254 skolēni, no tiem 791 skolas durvis vērs pirmo reizi, savukārt un 508 skolēni uzsāks mācības 10. klasē. Visvairāk pirmās klases skolēnus uzņems Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskola, Liepājas Raiņa vidusskola un Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola un Liepājas Oskara Kalpaka vidusskola. Savukārt pirmsskolās šajā mācību gadā izglītosies 3579 audzēkņi, informē Renāte Meļķe, Liepājas Izglītības pārvaldes komunikācijas vadītāja .

Šodien svinīgajos pasākumos trīs izglītības iestādēm –  Liepājas Valsts ģimnāzijai, Liepājas Centra sākumskolai un Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolai (skolai tiek piešķirta arī naudas balva) tiek piešķirts apbalvojums "Dzintara liepiņa" par skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un skolēnu dalību pētniecisko darbu konferencēs un valsts mēroga konkursos.

Lai sakārtotu Liepājas izglītības ekosistēmu,  veiktas pārmaiņas izglītības iestādēs -  no 2024. gada 2. septembra vairs nepastāv Liepājas Ezerkrasta sākumskola un sākumskolas izglītības programmas īsteno Liepājas Raiņa vidusskola esošajā skolas ēkā Lauku ielā 54. Tāpat Liepājas Raiņa vidusskola ar 2. septembri uzsāks īstenot vidusskolas tālmācības programmu un šī būs vienīgā skola Liepājā, kurai būs tālmācības programma. Savukārt ar jauno mācību gadu 10. klasi vairs neuzņem Rietumkrasta vidusskola un Dzintara vidusskola.

No 2024. gada 2. septembra divās izglītības iestādēs 1. klasēs tiek piedāvāta alternatīva izglītības programmas apguve.  Liepājas Rietumkrasta vidusskolā vienā 1. klasē izglītības programmu apgūs pēc montesori pedagoģijas pamatprincipiem, savukārt Liepājas centra sākumskolā viena 1. klase mācīsies ar padziļinātu mūzikas apguvi.

2024./2025. mācību gadā turpinās  vienotas skolas (pāreja uz mācībām valsts valodā) pieejas ieviešana. No 2024. gada 2. septembra mācības tikai valsts valodā pamatskolas posmā uzsāks  arī 2., 5. un 8. klašu skolēni. Tāpat saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā, skolēni, kuri apgūst vispārējo pamatizglītības programmu, var atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

No 2024. gada 2. septembra visās vispārizglītojošās vidusskolās un profesionālajās vidējās izglītības programmās būs jāapgūst Valsts aizsardzības mācība (VAM). VAM mācību priekšmeta izvirzītais mērķis ir veicināt patriotismu un sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas, veidojot Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir būtiski visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā. VAM izglītības iestādēs īstenos jaunsargu instruktori pēc Jaunsardzes centra izstrādātas mācību programmas un skolēnu mācību snieguma vērtēšanas kārtības.

Tāpat pārmaiņas skārušas pirmskolas izglītības iestādes "Gailītis" un "Gulbītis", kuras pārtapa par pirmskolas izglītības iestādi "Brīnumzeme" ar programmas īstenošanas vietām  Muitas ielā 3 un Evalda Rimbenieka ielā. Savukārt pirmskolas izglītības iestādes "Liesmiņa", "Margrietiņa" un "Sauleszaķis" izveidoja jaunu iestādi "Saulespuķe" ar programmas īstenošanas vietām  Strazdu ielā 6, Siļķu ielā 16A un Oskara Kalpaka ielā 58.