Reģionālā reforma Latvijā ir jāturpina, samazinot pašvaldību skaitu, - "Rietumu Radio" šorīt sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Sesks uzsvēris, ka pašvaldībām, kur ir maz iedzīvotāju, nav iespēju piesaistīt līdzekļus attīstībai., ziņo aģentūra LETA.

"Latvijā arī pēc nesenās reģionālās reformas ir pašvaldības, kur iedzīvotāju skaits nepārsniedz 2000. Šādas pašvaldības nomalēs jau pēc definīcijas nevar veiksmīgi attīstīt savu teritoriju un šim mērķim piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus, kā tas, piemēram, notiek Liepājā," uzskata Sesks. Kā negatīvu piemēru viņš minēja Rucavas novadu, kur "vienīgā attīstība, ja to tā var nodēvēt, saistīta ar lietuviešiem, kas pie jūras būvē savas atpūtas mājas".

Kā sacīja Sesks, optimālais pašvaldību skaits Latvijā būtu 26 un deviņas lielās pilsētas. Viņš pieļauj, ka par atsevišķu teritoriju statusu varētu vēl diskutēt, taču uzskata, ka kopumā Latvijā nevajadzētu būt vairāk par 40 pašvaldībām.

"Reģionālā reforma ir jāturpina. Samazinot pašvaldību skaitu no 536 līdz 118, ir sperts pirmais solis, un pašvaldībām pašām tālāk jāmeklē iespējas apvienoties. Ja tas nenotiek, tad valstij jāpieņem pārdomāti un izsvērti lēmumi, lai katra konkrētā valsts reģiona novadam vai pilsētiņai būtu cerības uz attīstību," uzskata Liepājas vadītājs.