Opozīcijas deputāti 10.septembrī domes sēdē balsoja "pret" jautājumā par pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" publisko pārskata un stratēģijas apstiprināšanu.

Kā portālam skaidroja opozīcijas līderis Jānis Vilnītis, pirmkārt, deputātus neapmierināja tas, ka vienā balsojumā salikti faktiski divi atsevišķi jautājumi – viens par aģentūras 2014.gada darba pārskatu un otrs par aģentūras attīstības stratēģiju.

Taču galvenokārt iebildumi esot tāpēc, ka joprojām turpinās tiesvedība pret Liepājas autobusu parka uzvaru pašvaldības izsludinātajā iepirkumā, un "nav skaidrs, kā tā beigsies".

Tiesvedību pret Liepājas autobusu parka uzvaru Liepājas domes iepirkumā par jauno autobusu nodrošināšanu pilsētas sabiedriskā transporta pārvadājumiem, sācis iepirkumā neuzvarējušais konkurents, pastāstīja Vilnītis.

Deputāts arī uzskata: pastāv reāla iespēja, ka par šo darījumu ieinteresēsies Valsts kontrole, jo saistībā ar iepirkumu un tā rezultātā noslēgto līgumu pašvaldībai bija iespēja iekasēt no Autobusu parka soda naudu pat 300 000 eiro apmērā, taču, aizbildinoties ar dažādām atrunām, pašvaldība to nedarīja. "Līdz ar to Valsts kontrole var uzskatīt, ka pašvaldība nav guvusi iespējamos ienākumus, kas ir likuma pārkāpums," sacīja Vilnītis.

Portāls jau rakstīja, ka saskaņā ar iepirkumu 4.maijā Liepājas ielās bija jākursē 43 "Solaris" autobusiem, bet to bija mazāk. Diskusijas par šo tēmu notika Liepājas domē, skaidrojumu par kavēšanos nācās sniegt arī Liepājas autobusu parka vadītājam Leonīdam Krongornam.

Kā portālu informēja pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Gints Lūsis, punkts šīm diskusijām ir pielikts un aprēķināts līgumsods 7200 eiro apmērā par periodu no 4.maija līdz 15.maijam.

Rēķins, kuru piestādīja "Liepājas sabiedriskais transports", līdz 29.jūlijam vēl nebija apmaksāts, taču Liepājas autobusu parks to neapstrīdēja.

Liepājas pilsētas maršruta tīklu patlaban apkalpo 43 jauni "Solaris" autobusi, 14 jauni "Mercedes Benz" mazas ietilpības autobusi un 8 "Volvo" autobusi, kuru vecums nepārsniedz 10 gadus.

"Volvo" autobusi, kuri no "Solaris" atšķiras galvenokārt ar to, ka tajos nav gaisa kondicioniera, ir aptuveni 6–7 gadus veci. Tos izmanto maršrutos, kuros nav lielas noslodzes – uz Cimdeniekiem, Šķēdi u.c.
Krāsojums visiem (51) autobusiem ir vienāds.