15 deputāti Liepājas domes sēdē 15.martā izskatīja, diskutēja un lēmumus pieņēma 64 darba kārtības jautājumos.

Sēde stipri pārpildītajā domes sēžu zālītē ritēja raiti un gandrīz bez aizķeršanās – līdz jautājumam Nr.10 par pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vidēja termiņa darbības stratēģiju 2018. – 2020.gadam. Vārdu ņēma “Saskaņas” deputāts Valērijs Agešins, norādot, ka viens no galvenajiem stratēģijas stūrakmeņiem ir sabiedriskā transporta pieejamība iedzīvotājiem, bet, sakarā ar 12.martā izmainīto 912.autobusa kursēšanas sarakstu, tagad Cimdenieku iedzīvotājiem vakarā jāiet kājām mājās... Aģentūras vadītājs Uldis Zupa skaidroja, ka intervāls starp reisiem palielināts, jo maršruts nesis zaudējumus un reisi izmantoti maz vai nemaz. Par grozījumiem sarakstā iedzīvotāji informēti jau janvārī, un kopš tā laika aģentūra neesot saņēmusi nevienu sūdzību vai ierosinājumu saistībā ar izmaiņām. Pilsētas mērs un sēdes vadītājs Uldis Sesks norādīja, ka Cimdenieki “nav pilsētas teritorija”, un Liepājas pašvaldība nevar būvēt gājēju celiņus tajā (deputāte Ludmila Rjazanova iepriekš norādīja, ka Cimdenieku iedzīvotājiem no Grobiņas jāiet kājām 2 km pa ceļu).

Agešinam arī bija iebildumi pret SIA "Galerija Romas dārzs" atbrīvošanu no pašvaldības nodevas par reklāmas izvietošanu pilsētas centrā – ja kādam šķietot, ka tas ir unikāls objekts, tad tas ir tikai viņa subjektīvais viedoklis. Rjazanova savukārt pauda neizpratni, “kā galerijas reklāma pilsētas centrā veicinās tūrisma attīstību”, viņa esot rosinājusi reklamēt galeriju pie pilsētas dienvidu un ziemeļu robežas.

Viens no svarīgākajiem ceturtdien pieņemtajiem lēmumiem bija 2018.gadā noteikt pārejas posmu, lai iedzīvotāji sakārtotu dzīvesvietas deklarāciju un saņemtu atvieglojumus no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) summas, kurai piemērota nekustamā īpašuma nodokļa likme 1,5 procentu apmērā no objekta kadastrālās vērtības.

Kā zināms, pašvaldība pērn 12.oktobrī pieņēma saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu, kuros noteica, ka nekustamā īpašuma nodokļa likmes 0,2–0,6% apmērā no kadastrālās vērtības piemēro tad, ja šā gada 1.janvārī pulksten 0.00 dzīvesvietā ir deklarēta vismaz viena persona. Ja šajā laikā dzīvesvietā nebija deklarēta neviena persona, pašvaldība piemēroja nekustamā īpašuma nodokļa likmi 1,5% apmērā no objekta kadastrālās vērtības. Kā sēdē sacīja deputāts Vilnis Vitkovskis, tagad ir sagatavoti grozījumi šajā lēmumā, “lai nāktu pretī iedzīvotājiem”. Arī šajā jautājumā deputātam Agešinam bija ko piebilst, proti, ka vajadzējis mācīties no citu pašvaldību pieredzes un ka jau pērn, pieņemot lēmumu, bija jānosaka garāks pārejas periods nekā 2,5 mēneši. Tagad, kā norādīja deputāts, pašvaldībai nāksies informēt katru, ka viņam ir tiesības rakstīt iesniegumu un lūgt atmaksāt NĪN pārmaksu.

Par vēsturisku droši vien var uzskatīt lēmumu jau šogad uzsākt slēgtās futbola halles būvi Zvejnieku alejā 2/4. Vēl gan nepieciešams Ministru kabineta lēmums, taču, pēc vicemēra Gunāra Ansiņa sacītā, tas gaidāms jau aprīlī kopā ar 800 000 eiro finansējumu no valsts kases tehniskās dokumentācijas izstrādei. Halli plāno pabeigt 2020.gadā.

Virkne pieņemto lēmumu saistīti ar dažādiem labiekārtošanas darbiem – gan Zirgu salā, kur nu jau ir runa par uzlabojumu 7.kārtu – veselības taku un laipu, gan atpūtas vietu Slapjajā ielā 1A (Vaiņodes ielas galā), kas tika pabeigta jau pērn, bet tagad, pēc pozitīva atzinuma saņemšanas no projekta līdzfinansētāja – Latvijas vides aizsardzības fonda – precizētas izmaksas, kas ir 60 568,45 eiro.

Deputāti arī apstiprināja jaunus maksas pakalpojumu izcenojumus vairākām kultūras iestādēm – Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai, muzejam un Tautas mākslas un kultūras centram. Bibliotēkai tie ir no 11 centiem (dokumenta kopēšana) līdz 4,50 eiro stundā par īpaša tematiskā pieprasījuma izpildi. Apjomīgs pakalpojumu izcenojuma saraksts apstiprināts Liepājas muzejam, kurš par speciāli veiktu pētījumu muzeja krājumā var prasīt pat 50 eiro.

Bez maksas muzejā joprojām apskatāma tikai pastāvīgā ekspozīcija Kūrmājas prospektā 16/18, kā arī bez maksas ir skolēnu ekskursijas ekspozīcijā "Liepājas okupāciju režīmos".

Arī Tautas mākslas un kultūras centram tagad būs tiesības sniegt visdažādākos pakalpojumus, piemēram, par 3 eiro uz vienu diennakti iznomāt vīriešu bikses. Bet māksliniecisko kolektīvu programmu sagatavošana un izpildīšana pasākumos (no 60 līdz 90 minūtēm) izmaksās 600 eiro.