Iepriekš dzirdētais par Ziemassvētku pieņemšanā gaidāmo pārsteigumu izrādījās Uldis Marhilēvičs, talantīgie melngaiļskolas audzēkņi, pedagogi un... Renārs Kaupers.

Liepājas mērs katram pieņemšanas viesim bija sagādājis arī dāvanu – Liepājas kalendāru.

Pieņemšana, kurai jau otro gadu pēc kārtas bija izvēlēta lielākā pilsētas zāle – "Lielais dzintars" – iesākās ar "Robyworks" veidotu videoskatu uz Liepāju un melngaiļskolas pūtēju orķestra (diriģents un vadītājs Valērijs Šestilovskis) priekšnesumu.
Pēc tam "iesildīto" publiku uzrunāja pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Izvērstais atskats uz aizvadāmo gadu un ielūkošanās nākotnē aizņēma krietnu pusstundu, atstājot oratoru gluži vai bez elpas.

Uzrunas sākumā Uldis Sesks vēlreiz atbildēja uz irliepaja.lv uzdoto jautājumu – kuri tad ir tie liepājnieki, ko priekšsēdētājs aicina uz gadskārtējo pieņemšanu. Tie, kā apliecināja mērs, ir aktīvie un čaklie, "kas devuši savu pienesumu Liepājai". Un laikam arī tādi, kurus bija jāaicina "izlīgt" un "nolīdzināt parādus".

Atskatoties uz aizvadāmo gadu, kuram Seska kungs jau bija gatavs likt "treknu punktu", pilsētas galva atcerējās patīkamākos faktus – Liepāja kļuva par Eiropas sporta pilsētu un Jauniešu galvaspilsētu, "Latvijas dzelzceļš" modernizēja Liepājas staciju, Liepājas Biznesa centrā izveidojās trīs jaunas ražotnes, tika "iestādīts" Mīlestības koks, svinēti Stinšu svētki, saņemts "Kilograms kultūras", notika basketbola zvaigžņu spēle, pabeigta tehnikuma rekonstrukcija, atvērts zinātkāres centrs Jaunliepājā, Liepājas hokejkomanda kļuva par Latvijas čempioni, izstrādāta jauna pilsētas apzaļumošanas koncepcija, Liepāja sāka gatavoties valsts galvenās militārās parādes uzņemšanai 2017.gada 4.maijā, pirmoreiz saņēma četrus Zilos karogus, tika izveidots Tarzānparks, elektrokartingu trase un Porziņģa basketbola laukums, turpinājās iekšpagalmu labiekārtošana, notika varens "Prāta vētras" koncerts un festivāls "Summer Sound", pirmo mācību gadu aizsāka apvienotā mūzikas un mākslas vidusskola, teātris nosvinēja 110.dzimšanas dienu utt.

Pilsētas mēra secinājums par paveikto bija kodolīgs: "Nav par ko kaunēties"...

Savā runā Uldis Sesks pārsteidza ar atzīšanos, ka pirms kāda laika pats nav ticējis, ka Liepāja var izdzīvot bez "Metalurga", taču – izrādījies, ka var. Līdz tam nedzirdēts bija arī mēra nosauktais skaitlis – "gandrīz 90 miljoni" (88,8) eiro Eiropas fondu naudas (tas ir lielāks nekā pilsētas 2017.gada budžets), ko pašvaldībai ar mēru priekšgalā izdevies piesaistīt ("resursu gādāšanu uzskatu par savu galveno uzdevumu"), lai liktu lietā 2017.gadā dažādu projektu īstenošanai – no ielu infrastruktūras līdz vieglatlētikas manēžai. Kaut kur prezentācijas slaidos pavīdēja arī jaunais Liepājas cietums – ar lielo "C". Laikam jau savu iespaidīgo izmaksu dēļ (vairāk nekā 74 miljoni eiro).

Mēra Ziemassvētku pieņemšanas izmaksas pagaidām vēl nav zināmas.