Šodien Liepājas valstpilsētas pašvaldībā notika plānotās sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas teorētiskās mācībās kopā ar 44. Zemessardzes kājnieku bataljonu, informē pašvaldība.

Tika izpēlēti vairāki varianti, kā rīkoties dažādu militāru apdraudējumu laikā. Speciālisti novērtēja šogad izstrādāto Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības plānu, kura mērķis ir novērst vai mazināt katastrofu iespējamo apdraudējumu cilvēku dzīvībai un veselībai, kaitējumu īpašumam un videi.

Plānā ir apzināti iespējamie draudi, izstrādātas rīcības, kā sniegt iedzīvotājiem palīdzību, noteikta iesaistāmo institūciju rīcība un noteiktas citas darbības, kas svarīgas katastrofu iespējamo apdraudējumu laikā.

Ar plānu var iepazīties šeit.

Atgādinām, ka no rītdienas, 6.oktobra līdz svētdienai, 9 oktobrim, militāro mācību "Namejs 2022" rudens posma aktīvajā fāzē, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljons veiks mācību uzdevumus Liepājas valstspilsētā un Dienvidkurzemes novadā. Mācību laikā bataljona karavīri un zemessargi veiks mācību uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma apstākļos.

Vairāk par mācībām te.