Salīdzinot ar iepriekšējo ziemas sezonu, īres dzīvokļu piedāvājums, kas atrodams sludinājumu portālā ss.lv, ir skaitliski nemainīgs. Tāpat kā pirms gada, arī cenu amplitūda ir plaša.

Pirms mazliet vairāk nekā gada, 2014.gada nogalē, sludinājumu portālā ss.lv īrei tikai piedāvāti 95 dažādu platību dzīvokļi. Šobrīd piedāvājums ir tikai par dažiem dzīvokļiem lielāks – tie ir 98 dzīvokļi. Visvairāk ir vienistabas (39) un divistabu (40) dzīvokļu. Savukārt trīsistabu dzīvokļi īrei ir krietni mazāk, vien 16. Trīs dzīvokļi ir ar četrām un vairāk istabām.

Vienistabas dzīvoklis ar zemāko īres maksu atrodas Uliha ielā 30, par 35 kvadrātmetrus lielo platību jāmaksā 50 eiro mēnesī, turklāt tam ir krāsns apkure, kas nozīme, ka nav komunālo maksājumu. Tomēr dzīvoklim ir kāds būtisks mīnuss – tam nav virtuves.

Savukārt dārgākā vienistabas dzīvokļa īres maksa ir četras reizes augstāka – tie ir 220 eiro par 68 kvadrāmetrus plašu dzīvokli E. Tisē ielā 85, jaunajā projektā.

Arī divistabu dzīvokļu cenu diapazons ir plašs – sākot no 80 eiro mēnesī (kam jāpieskaita arī komunālie maksājumi) Atmodas bulvārī 8 (44 kvadrāmetri), Reiņu meža ielā 2 (53 kvadrātmetri) un O. Kalpaka ielā 101 (49 kvadrātmetri) līdz 300 eiro mēnesī par 41 kvadrātmetru Uliha ielā 35. Šim dzīvoklim kopumā ir viena no augstākajām īres cenām par kvadrātmetru – 7,32 eiro.

Interesanti, ka zemākā trīsistabu dzīvokļa īres cena ir zemāka par lētāko vienistabas dzīvokļa īri – tie ir vien 40 eiro mēnesī par 58 kvadrātmetrus lielu dzīvokli. Tomēr zemā maksa ir saprotama – dzīvoklis atrodas Tosmarē, Viršu ielā 7A, ēkā, kuras lielāko daļu dzīvokļu pērn mēģināja izsolīt vairakkārt, kas nozīmē, ka ēka ir praktiski neapdzīvota. Šis dzīvoklis starp ilgtermiņā izīrējamām platībām ir ar zemāko cenu par kvadrātmetru – tie ir vien 69 centi, un to izīrē nekustamo īpašumu firma – “Stell Holding”.

Dārgākais trīsistabu dzīvoklis, kas šobrīd ir arī viens no plašākajiem īrei pieejamajiem (85 kvadrātmetri), noīrējams Rietumkrasta ielā 1, jaunajā projektā., un izmaksās 380 eiro mēnesī.

Trešā daļa no šobrīd noīrējamiem dzīvokļiem paredzēti īslaicīgai īrei – tādi ir 30.