Zināmu pienesumu nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā sniedz arī Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētās nevalstiskās organizācijas, tāpēc kompānija "Lursoft" pētījusi, kuras Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētās organizācijas bijušas lielākie nodokļu maksātāji, vēsta portāls "Delfi".


"Lursoft" izveidotajā TOP 30 lielāko Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrēto nodokļu maksātāju vidū ar divdesmito kārtas numuru iekļuvusi arī viena biedrība no Liepājas –  "FK Liepāja".


Liepājas futbola klubs pērn valsts budžetā iemaksājis 483 840 eiro.


Starp TOP 30 lielākajiem nodokļu maksātājiem Biedrību un nodibinājumu reģistrā vairākums nevalstisko organizāciju reģistrētas Rīgā, kopskaitā 22, pa vienai no Ādažu, Cēsu, Mārupes, Salaspils, Valmieras novadiem, kā arī Liepājas un Jūrmalas.


Nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētie subjekti 2021. gadā samaksājuši 62,66 miljonus eiro.


2021. gadā nevalstiskās organizācijas biedru naudās kopā saņēmušas 57,28 miljonus eiro, vēl 58,70 miljonus eiro ziedojumos un 100,64 miljonus eiro – dotācijās. Biedrību un nodibinājumu kopējie ieņēmumi pērn bijuši vairāk nekā 482 miljoni eiro, liecina "Lursoft" apkopotā informācija.