Cik pēc pandēmijas krīzes Liepājā vēl būs palicis pakalpojumu sniedzēju, ēdinātāju, kuri būs gatavi uzņem tūristus? Uz šo jautājumu pagaidām atbildes nav.
Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Inta Šoriņa portālam irliepaja.lv atzina, ka viena situācija bijusi līdz 7. februārim, bet jau pavisam cita – kopš ārkārtējā situācija pagarināta līdz 6. aprīlim.
"Mēs jau rudenī, kā katru gadu ierasts, bijām sagatavojuši jaunās sezonas tūrisma materiālus, lai janvārī, februārī aktīvi varētu tos piedāvāt. Mums ir gatavi bukletu maketi, un mēs gaidām, kad tos varēs drukāt, bet var gadīties, ka aprīlī viss būs jāpārtaisa," saka Šoriņa.
Jau tagad biroja darbinieki sekojot līdzi situācijai, un reizi nedēļā tūristiem paredzētā informācija biroja mājaslapā tiek atjaunota.
Tiesa, "pavisam depresīvi" neesot, apmēram puse ēdinātāju šobrīd strādā un piedāvā maltītes līdzņemšanai.
"Taču vai tas nosedz visas uzņēmēju izmaksas?" – prāto LRTIB vadītāja, pieļaujot, ka līdz vasarai ne visiem izdosies izķepuroties un "situācija būs gana skarba".
Visu šo iemeslu dēļ runāt par jauno tūrisma sezona Šoriņa ir gatava tikai pēc ārkārtējas situācijas atcelšanas aprīlī vai kad nu tas notiks.
"Tad redzēs, kāda ir situācija ar "Covid-19" saslimstību, cik ir ēdinātāju un pakalpojumu sniedzēju.
Šoriņa spriež, ka piejūras reģioni, tajā skaitā Liepāja, būs gana populāri tūrisma galamērķi jebkurā gadījumā, neliela interese esot jau tagad. Taču
tas, ka tūristi labprāt apmeklēs pludmali, dabas takas, kultūrvēstures pieminekļus, neglābs pakalpojumu sniedzējus, kuriem tūrisma nozare ir bizness.
Portāls delfi.lv, runājot par tūrisma objektiem, kas šogad atvērs durvis Latvijas apceļotājiem, piemin arī Liepājas Zirgu salas labiekārtošanu: "pastaigu takai un putnu vērošanas tornim pievienojusies Dabas māja un skrituļošanas un velobraukšanas trase. Dabas māja ir vides un dabas izglītības centrs, kura apmeklētājiem ir iespēja iepazīt vides zinātni un citas ar dabu saistītas nozares, savukārt nupat atklāto skrituļošanas un velobraukšanas trasi vasarā varēs izmantot skrituļslidošanai un riteņbraukšanai, ziemā – kā slēpošanas trasi. Asfaltētā trase ir trīs metrus plata un 1,2 kilometrus gara".
Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs šobrīd kā Top 5 tūrisma objektus izceļ šos:
1.Pastaigu takas
Zirgu salas dabas taka
4 km gara pastaigu taka, koka laipas, divas skatu platformas ezerā un putnu vērošanas tornis.
Jaunizbūvētajā Zirgu salas trasē velobraucējus un skrituļotājus tagad nomaina slēpotāji. 1,2 km gara, labiekārtota trase, kurai apkārt paveras Zirgu salas savvaļas dabas skaistums.
Publicitātes foto.
Beberliņu atpūtas parks
Ziemas peldes mīļiem Beberliņu atpūtas parks piedāvā iespēju rūdīties un doties ledainajā ūdenī, bet, ja neesat auksta ūdens cienītājs, tad auni kājās slidas un iemēģini brīvdabas slidotavu! Mierīgākas atpūtas cienītāji var baudīt pastaigas svaigajā priežu gaisā.
Publicitātes foto.
Dabas parks "Bernāti"
Tematiskās takas, koka un akmens skulptūras, skatu tornis laivas formā un skatu platforma pie jūras – tas viss būs jaunums tiem, kas Bernātos kādu laiku nav bijuši.
Mazliet tālāk uz Jūrmalciema pusi slejas Latvijas augstākā kāpa – 37 m augstai Pūsēnu kalns – no kura virsotnes pāri koku galiem redzama jūra.
Un nevajag aizmirst par kafejnīcas "Dzintariņš" gardajiem pončikiem!
Dunikas purva taka
Ilgojies pēc klusuma? Dunikas purvs būs īstā vieta, kur izbaudīt gan klusumu, gan neikdienišķu ainavu!
Publicitātes foto.
Pastaigu taka gar Ālandes upi
Piemērota gan pastaigām, gan vēstures iepazīšanai. 3 km garā pastaigu taka savieno vairākus Latvijas UNESCO mantojuma sarakstā iekļautā Grobiņas arheoloģiskā ansambļa pieminekļus, kā viduslaiku pils ar bastioniem, Skābaržu kalns un Priediena senkapi.
2.Ja parastas pastaigas jau ir ikdienas rutīna, Liepājā pieejama jauna un interaktīva aktivitāte dabā – orientēšanās poligons. Var izvēlēties sev tīkamu maršruta lokāciju:
Orientēšanās poligons Jūrmalas parkā
Orientēšanās poligons Liepājas centrā
Orientēšanās poligons Karostā
Orientēšanās poligons Beberliņos
3.Pastaigājoties pa pilsētu, savu unikālo arhitektūru atklās Liepājas mazās, bet mājīgās ieliņas, kuras krāšņo jūgendstilā celtās ēkas un koka apbūve.
Liepājas piedāvātā vide un mentalitāte ļauj attīrīt prātu, attīstīties un nonākt pie jaunām domām un idejām. Izvējojies Karostā, pastaigājies gar jūras vai ezera malu. "Nolaid tvaiku", paskaties uz lietām no citas puses, uzlādējies, eksperimentē un radi kaut ko jaunu.
Publicitātes foto.
4.Iepazīsti Liepājas muzeja ekspozīciju attālināti
Pielāgojoties netradicionālajiem apstākļiem, Liepājas muzejā izveidota jauna muzejpedagoģijas nodarbība, kas ļauj skolēniem attālināti viesoties apmeklētāju iemīļotajā ekspozīcijā "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs".
Vairāk info ŠEIT.
5.Baudi vairāku Liepājas restorānu un kafejnīcu piedāvājumu pasūtot ēdienu līdzņemšanai vai ar piegādi!
Brokastīs – suši, pusdienās – pica, bet vakariņās – burgers. Kāpēc gan ne?
Ar restorāniem un kafejnīcām, kuras piedāvā iespēju pasūtīt ēdienu līdzņemšanai vai ar piegādi var iepazīties ŠEIT.
Vairāk par atpūtas iespējām Liepājā: www.liepaja.travel
5
8