Biedrība "Radi Vidi Pats" aicina liepājniekus sekot līdzi diskusijai "Metalurgs – Liepājas vēsture vai nāktone?", kas norisināsies piektdien, 18.jūnijā, pulksten 18 tiešsaistē. Tāpat biedrība aicina interesentus iesūtīt jautājumus diskusiju dalībniekiem.

Metalurģijas aizsākumi Liepājā meklējami jau 19. gadsimta beigās, un, lai arī cauri laikiem mainījis gan nosaukumus, gan saimniekus, šis uzņēmums ir bijusi neatņemama Liepājas sastāvdaļa. Droši vien ikvienam liepājniekam ir zināms vismaz viens cilvēks, kas ir strādājis Liepājas Metalurgā vai ar to saistītā iestādē.

Tomēr pēdējo 10 gadu laikā uzņēmums saskāries ar nopietnām grūtībām. Šodien "Liepājas metalurga" teritorijai, krāsnīm un ēkām ir dažādi atbildīgie un īpašnieki – Liepājas Speciālā ekonomiskā zona, Liepājas pašvaldība, valsts privatizācijas aģentūras meitas uzņēmums "FeLM" nu jau arī Turcijas metalurģijas uzņēmums "Aslanlı Metalurji".

Viedokļi izskanējuši dažādi – nedrīkst atraidīt investorus, metalurģija ir pagātne, jāatīsta videi draudzīgus metalurģijas uzņēmumus u.c. "Radi Vidi Pats" aicina sabiedrību aktīvi sekot līdzi šīs tik centrālās un svarīgās teritorijas attīstībai un uzdot jautājumus atbildīgajām personām.

Lai veicinātu sabiedrības informētību, biedrība rīko diskusiju "Metalurgs – Liepājas vēsture vai nākotne?". Tajā piedalīsies Dace Liepniece – Liepājas pašvaldības Vides nodaļas vadītāja, Uldis Hmieļevskis – Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos, un Uldis Budriķis – ekonomists un Saeimas deputāts. Tāpat diskusijā ir aicināts arī Ekonomikas ministrijas pārstāvis.

Diskusija būs vērojama tiešraidē "Radi Vidi Pats" Youtube kontā: youtube.com/user/NGORadiVidiPats un Facebook lapā.

Jautājumus varēs uzdot arī tiešraides laikā, bet jau iepriekš aicinām interesentus iesūtīt jautājumus,  rakstot e–pastu uz info@radividipats.lv. Tāpat uz šo e–pastu var rakstīt, ja vēlaties saņemt saiti uz pasākumu vai arī atgādinājumu par diskusijas sākumu. Tāpat arī aicinām iedzīvotājus pirms diskusijas sniegt savu viedokli par Metalurga teritorijas attīstību: https://ej.uz/metalurganakotne.

Šis pasākums norisināsies projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros. Kopumā līdz projekta beigām 2023. gadā paredzētas 10 diskusijas par dažādām liepājniekiem svarīgām tēmām, kas izkristalizējas gan ikmēneša  sarunu vakaros, gan sarunās ar liepājniekiem, kas darbojas kopienas dārzā, un citās projekta aktivitātēs.

Projektu "Radi Liepāju pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".