Piektdien, 23.jūlijā, pulksten 18, tiešraidē būs skatāma un klausāma diskusija "Metalurgs - Liepājas vēsture vai nākotne?", kurā klātienē diskutēs vairāki nozares pārstāvji un iesaistītās personas, savukārt skatītāji savus jautājumus varēs uzdot tiešraidē un iesūtīt iepriekš, informē biedrības "Radi Vidi Pats" projekta "Radi Liepāju pats" sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze More.

Metalurģijas aizsākumi Liepājā meklējami jau 19. gadsimta beigās, un uzņēmums "Liepājas metalurgs" ir bijusi neatņemama Liepājas sastāvdaļa. Tomēr pēdējo 10 gadu laikā uzņēmums saskāries ar nopietnām grūtībām. Šodien Metalurga teritorijai, krāsnij un ēkām ir dažādi atbildīgie un īpašnieki, arī sabiedrībā un medijos izskanējuši dažādi viedokļi – nevar atraidīt investorus, metalurģija ir pagātne, jāatīsta videi draudzīgi uzņēmumi u.c. Biedrība "Radi Vidi Pats" aicina iedzīvotājus aktīvi sekot līdzi šīs teritorijas attīstībai un uzdot jautājumus atbildīgajām personām, vērojot diskusiju tiešraidē "Radi Vidi Pats" Youtube kontā un Facebook lapā un uzdot jautājumus tiešraides laikā vai tos iesūtot iepriekš uz e-pastu info@radividipats.lv.

Jau iepriekš, 14.jūlijā, iedzīvotāji tikās sarunu vakarā, lai runātu par jautājumiem, kas skar "Liepājas metalurga" teritoriju, izteica savas bažas, atmiņas un nākotnes vīzijas par to. Savukārt diskusijā piedalīsies uzaicināti jomas pārstāvji, lai kopīgi atbildētu uz jau iepriekš izskanējušiem jautājumiem un apstiprinātu vai noliegtu dažādus attīstības scenārijus un tos komentētu. Diskusijā piedalīsies: Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāvis Uldis Hmieļevskis, Valsts Vides dienesta Kurzemes reģionālās vides pārvaldes Atļauju daļas vadītāja vietnieks Rolands Lēvalds, Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš,  uzņēmuma "Liepāja Steel" pārstāvis (vēl tiks precizēts).

Diskusija notiks projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros un šo projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".