Ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes 24. februāra lēmumu Kaļiņingradā reģistrētā SIA "Trans Marine Ltd" iegādājusies SEZ piederošo loču kuģi "Austra". Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, kuģis "Austra" tika pārdots par neatkarīgu vērtētāju noteikto tirgus vērtību 70 000 eiro.


Kā vēstīts SEZ mājaslapā, 16. februārī saņemts iesniegums no SIA "Trans Marine Ltd" par vēlmi nopirkt loču kuteri "Austra". Saskaņā ar loču kutera "Austra" pārdošanas par brīvu cenu noteikumiem, ja noteiktajā termiņā atsavināmās mantas pirkšanai par brīvu cenu ir reģistrējies viens pretendents, komisija pieņem lēmumu par pretendenta atzīšanu par atsavināmās mantas pircēju un uzaicina noslēgt pirkuma līgumu. Tā kā līdz 19. februārim citi pretendenti uz loču kutera "Austra" pirkšanu nebija pieteikušies, SEZ valde nolēma "Austru" pārdot "Trans Marine Ltd".


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka janvārī SEZ valde pēc vairākām neveiksmīgām piecu ostas kuģu izsolēm nolēma nodot atsavināšanai par tirgus cenu loču kuģi "Austra", par kuru bija izrādījis interesi viens iespējamais pircējs. "Austras" cena pirmajā izsolē, kas notika 2020. gada 20. aprīlī, sākumcena bija 175 122, 31 eiro bez PVN, savukārt pēdējā izsolē pērnajā decembrī – vairs tikai 70 100 eiro.