Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde nolēmusi izsolīt piecus tai piederošos kuģus.


Tas tiek darīts, lai nodrošinātu produktīvāku un efektīvāku saimniecisko darbību, portālam irliepaja.lv skaidroja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.


SEZ pārvaldes funkciju un procesu efektivitāti vērtējusi gan starptautiska auditorkompānija  "Ernst&Young/ Eversheds Sutherland Bitāns", gan pārvaldes struktūrvienību vadītāji, kas sagatavojuši  priekšlikumus, kā nākotnē strādāt efektīvāk un saimnieciski izdevīgāk.


Jau 2017. gadā tika uzsākta Liepājas SEZ pārvaldes īpašumā esošās flotes modernizācija un uzbūvēts moderns loču kuģis "Ausma", bet loču kuģis "Pilots 4" pārdots izsolē. Šobrīd SEZ pārvalde izsludinājusi pārējo piecu tās īpašumā esošo kuģu izsoles noteikumus. Šie kuģi ir 31 līdz 52 gadus veci.


Pēc kuģu pārdošanas SEZ pārvalde plāno loču, hidrogrāfijas, velkoņu, avārijas seku likvidēšanas un citus pakalpojumus nodrošinās kā ārpakalpojumu.


Izsolei nodoti kuģi "Austra", "Gunta", "Kapteinis Grants", "Klints" un "Namejs".

Gružu un naftas kuģa "Gunta" (būves gads – 1981., vieta – PSRS) izsole notiks 21. aprīlī, un tā sākumcena ir 97 706, 13 eiro bez PVN.


Velkoņa "Klints" (būves gads –1968., vieta – Lielbritānija) izsole notiks 23. aprīlī, un tā sākumcena ir 260 981, 22 eiro bez PVN.


Velkoņa "Namejs" (būves gads – 1969., vieta – Vācija) tiks izsolīts 24. aprīlī, un tā sākumcena ir 227 000, 00 eiro bez PVN.

Loču kutera "Austra" (būves gads – 1988., vieta – Krievija) izsole notiks 20. aprīlī, un tā sākumcena ir 175 122, 31 eiro bez PVN.


Hidrogrāfijas kuģa "Kapteinis Grants" (būves gads – 1981., vieta – Krievija) izsole notiks. aprīlī, un tā sākumcena ir 141 880, 32 eiro bez PVN.

2015. gadā SEZ pārvalde, ņemot aizdevumu Valsts kasē, kā ķīlu izmantoja visus, tobrīd četrus (divus loču kuģus un divus velkoņus), tai piederošos kuģus.


Aizdevumu SEZ valde toreiz ņēma, lai līdzfinansētu ostas padziļināšanas projektu un Karostas kanāla attīrīšanas projektu.