Vasarās uz Liepāju atpūsties brauc cilvēki no visas Latvijas un arī citām valstīm, un galvenais iemesls ir tieši atpūta pludmalē, tomēr pilsētā pietrūkst vietu, kur tūristiem tērēt naudu.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja pludmales bāra "Red Sun Buffet" vadītājs Mareks Alberts, raksta LETA.

"Viena no lietām, kas pietrūkst, ir tirdziņi," sacīja Alberts. "Vasarā pa dienu var pavadīt dažas stundas pludmalē, tomēr prasās apdzīvot ostas promenādi ar tirdziņiem, kas vasarās varētu notikt pat katru nedēļas nogali."

Uzņēmējs norāda, ka šovasar ievērojami palielinājies Lietuvas tūristu skaits, un sagaidāms, ka tūristu plūsma arī nākamajā gadā pieaugs par vismaz trešo daļu. Tas notiek, pateicoties reklāmas aktivitātēm, kā arī tam, ka populārajā Palangas kūrortā kļuvis par šauru.

Lietuvieši brauc atpūsties visā Kurzemes piekrastē, sākot no Papes līdz pat Ventspilij, sacīja Alberts, norādot, ka ir jāpriecājas par katru tūristu un jāizmanto katrs šāds atpūtnieks, un, viņaprāt, Liepājas plašajā pludmalē iespējams piedāvāt ļoti plašu pakalpojumu klāstu.

Alberts atzina, ka ziemas sezonā tūrisma nozarē strādājošie uzņēmēji cer uz jauno koncertzāli "Lielais dzintars", ka tā spēs pilsētai piesaistīt daudz viesu ārpus aktīvās tūrisma sezonas.

"Pateicoties koncertzālei, tuvāko mēnešu laikā tūristu skaits palielināsies, jo iepriekšējos gados nesezonā bija ļoti švaki ar tūristiem, un lielā cerība ir "Lielais dzintars"," sacīja Alberts.

Kā iepriekš intervijā "Rietumu radio" informēja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Zane Gaile, apmeklētāju skaits no Lietuvas šogad Liepājā palielinājies par 37%.