Tiekoties ar žurnālistiem ministrs Arvils Ašeradens un Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs, apšaubīja iespēju, ka Metalurgs varētu atsākt ražošanu.

Tāpat pastāv reāla iespēja, sacīja Loginovs, ka kāds no nenodrošinātajiem kreditoriem jebkurā brīdī var rosināt "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespēju, jo "rēķini netiek maksāti", turklāt viens no galvenajiem akcionāriem Jevgeņijs Kazmins tik tiešām atrodoties apcietinājumā Ukrainā (lai gan uzņēmums to noliedza), bet Liepājā uz vietas esošā uzņēmuma vadība nav spējīga pieņemt lēmumus un tai nav rīcības plāna, kā atjaunot ražošanu, – arī to šodien, 18.maijā, apmeklējot "KVV Liepājas metalurgu", secinājis ekonomikas ministrs Ašeradens un PA valdes priekšsēdētājs Loginovs.

Tomēr gan ministrs, gan PA priekšsēdis, tāpat kā klāt neesošais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (pēc ministra sacītā) ir optimistiski noskaņoti. Pirmkārt, tāpēc, ka, apsaktot uzņēmuma teritoriju un iekārtas, pārliecinājušies, ka valdības nodrošinātie aktīvi ir labā stāvoklī un uzņēmums ir darbotiesspējīgs – gan elektrība, gan ūdenssistēmas darbojas, iekārtas, izņemot velmētavu, ir modernas un tiek apsargātas. Tiesa, lai uzņēmumu palaistu, būtu nepieciešami apgrozāmie līdzekļi un cilvēki.

Pilsētas mērs ministram esot apliecinājis, ja arī esošais investors ražošanu neatsāks, pašvaldībai ir iespēja rūpnīcas teritoriju pārveidot par industriālu parku, esot arī zināmi interesenti, kas būtu gatavi tur darboties.

Ašeradens un arī Loginovs atzina, ka esošo investoru tomēr nevar vērtēt negatīvi, jo uzņēmums ir saglabāts, turklāt samazināti zaudējumi, ko valstij sagādāja "Liepājas metalurga" bankrots – toreiz tie bija ap 70 miljoniem latu (100 mijoni eiro), tad šobrīd parāds sarucis līdz 61 miljonam eiro (plus līgumsodi). Tāpat jāņem vērā nozarē valdošā krīze, kas ietekmēja uzņēmuma darbu.

Loginovs portālam sacīja, ka no darba atbrīvotajiem metalurgiem nav jāuztraucas par to, ka, nesaņems pienākošos atalgojumu – "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas gadījumā likums paredz, ka valstij ir jāsamaksā darbiniekiem.

Par tālāko rīcību valdība lems nākamajā otrdienā, sacīja ministrs.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori "KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".

Iekonservējot rūpnīcu, "KVV Liepājas metalurgs" plānoja atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēt tā sauktajā dežūrrežīmā, ziņo LETA.