Latvijas stends ar Liepājas ostu Taškentā notiekošajā izstādē "Transports un loģistika - TransUzbekistan 2012" ieguvis balvu par debiju izstādē kā nacionālais stends.

Izstādē Latvijas stendu, kurā tika pārstāvēti tādi uzņēmumi kā Rīgas, Ventspils un Liepājas ostas, "Latvijas Dzelzceļš", "LDz Cargo", "DB Schenker Latvija" un "Alpa Centrums" apmeklēja arī Uzbekistānas Ārējo ekonomisko sakaru, tirdzniecības un investīciju ministrs Eljars Gaņijevs, kurš atzinīgi novērtēja Latvijas pārstāvju dalību izstādē.

Izstāde Taškentā notiek starptautiskā foruma "Centrālāzijas industriālā nedēļa" laikā. Latviju tajā pārstāv Satiksmes ministrija, kā arī Latvijas transporta un loģistikas nozares kompānijas. Vēstniecība norāda, ka Latvijas uzņēmumiem dalība izstādē sniedz iespēju informēt Uzbekistānas un citu Centrālāzijas valstu un starptautisko transporta un loģistikas sektora pārstāvjus par Latvijas transporta infrastruktūras iespējām, īpaši ostu servisa, kravu tranzīta un loģistikas pakalpojumiem.

16.maijā Latvijas pārstāvji viesojās Latvijas vēstniecībā Uzbekistānā, kur dalījās iespaidos par savu dalību izstādē un informēja par jau esošo un turpmāko potenciālo sadarbību ar Centrālāzijas valstīm. Vēstniecības pārstāvji pauda atzinību par Latvijas transporta un loģistikas nozares sadarbību un izvērstajām aktivitātēm Centrālāzijas reģionā, īpaši Uzbekistānā. Latvijas un Uzbekistānas sadarbība dzelzceļa un autokravu pārvadājumos pēdējos gados ir ievērojami pieaugusi, tai skaitā attiecībā uz tranzīta pārvadājumiem, transporta un loģistikas nozarei ieņemot vadošu vietu savstarpējās ekonomiskās sadarbības kopējā apjomā, raksta LETA.