Maksātnespējīgais metalurģijas uzņēmums AS "Liepājas metalurgs" šī gada deviņos mēnešos cietis 28,3 miljonu latu konsolidētos zaudējumus.

Par to liecina uzņēmuma neauditētais finanšu pārskats, kas iesniegts biržā "NASDAQ OMX Riga", raksta LETA.

Pagājušā gada deviņos mēnešos "Liepājas metalurgs" guva 1,42 miljonu latu peļņu.

Šī gada deviņos mēnešos uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 101,16 miljoni latu, un tas ir 1,5 reizes mazāks nekā 2012.gada deviņos mēnešos sasniegtais 253,93 miljonu latu apgrozījums.

Zaudējumi saistīti ar "Liepājas metalurga" apgrozāmo līdzekļu trūkumu, kā rezultātā ražošana šī gada otrajā ceturksnī tika nodrošināta ar 14,3% noslodzi, bet trešajā ceturksnī ražošana nenotika vispār, teikts pārskatā.

Uzņēmumam 10.septembrī tika sākts tiesiskās aizsardzības process, bet tā pasākumu plāns netika izpildīts un administrators Haralds Velmers iesniedza uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. Liepājas tiesa 12.novembrī atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu.

Pārskatā teikts, ka, turpinot 2012.gada straujo izaugsmi, "Liepājas metalurga" meitasuzņēmums "Liepājas osta LM" šī gada janvārī ieguldīja līdzekļus pamatdarbības aktīvos. Kopējās investīcijas pārskata periodā veidoja 333 000 latus, no kuriem 202 000 latu ir bankas finansējums. Taču, sākoties būtiskam kravu apgrozījuma kritumam, visi investīciju projekti ir apturēti.

"Liepājas osta LM" šī gada deviņos mēnešos ir pārkrauts 1,001 miljons tonnu kravu, kas ir par 48,8% mazāk, salīdzinot ar analogu periodu 2012.gadā.

Tāpat 2013.gada deviņu mēnešu periodu "Liepājas osta LM" ir noslēgusi ar konsolidētiem zaudējumiem, pretēji peļņai 2012.gadā. Peļņas krituma pamatā ir izmaiņas apkalpoto kravu struktūrā, ko izraisījusi "Liepājas metalurga" kravu plūsmas pilnīga apstāšanās šī gada aprīļa beigās, kā arī kravu konjuktūras izmaiņas pasaules izejvielu tirgos.

"Liepājas osta LM" neto apgrozījumā ir notikušas strukturālas izmaiņas, tas ir, palielinājusies ieņēmumu sadaļa no kuģu fraktēšanas, bet visos pārējos segmentos ir samazinājums.

"Liepājas metalurga" meitasuzņēmums SIA "Rūķis LM" atskaites periodā ražošanu turpināja sarežģītos ekonomiskos apstākļos, bet vienlaicīgi ražošanas un pārdošanas apjoms ir palielinājies, salīdzinot ar analogu periodu 2012.gadā, teikts pārskatā. 2013.gada deviņos mēnešos neto apgrozījums veido 1 281 615 latus, kas ir par 358 276 latiem vairāk nekā 2012.gada deviņu mēnešu periodā.

Šī gada 9.septembrī tika pārdots "Liepājas metalurga" asociētais uzņēmums AS "Sātiņi Energo LM", darījuma summa veidoja 350 000 latu.