Bankrotējušā "Liepājas metalurga" pircējs Valērijs Krištals biznesa interesēs pārreģistrējis kompāniju Krimā, tā atzīstot okupācijas varu, pirmdien raksta portāls Pietiek.com.

Par spīti tam, ka "Liepājas metalurga" izraudzītā pircēja "KVV group" līdzīpašnieks Valērijs Krištals pēdējās dienās uzsvēris, ka kompānija ir reģistrēta Kijevā un ir lojāla Ukrainas virzībai uz Eiropas Savienību, cita biznesmenim piederoša kompānija "Karbon" 12. augustā pārreģistrējusies Krievijas okupētās Krimas uzņēmumu reģistrā, tā apliecinot pakļaušanos okupācijas varai, raksta portāls Pietiek.com Tas skaidrojams ar daudzmiljonu būvprojektu, ko Krištalam piederošā kompānija "Karbon" realizē Sevastopolē.

"Liepājas metalurga" pircējiem Valērijam Krištalam un Jevgēnijam Kazminam piederošā celtniecības firma "Karbon" tikai mēnesi atpakaļ, 12. augustā pārreģistrējusies Krievijas anektētās Krimas uzņēmumu reģistrā, liecina Pietiek.com rīcībā nonākušais dokuments. Dokumenta būtība ir pārreģistrēt nu jau Krievijas Federācijas vienotajā reģistrā uzņēmumus, kuri iepriekš bijuši reģistrēti Ukrainas sastāvā esošajā Krimas pussalā un acīmredzot vēlas turpināt biznesu šajā teritorijā, pakļaujoties okupācijas varai.

"Valsts vienotajā juridisku personu reģistrā attiecībā uz sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Karbon" izdarīts ieraksts par juridisku personu, kas bijusi reģistrēta Krimas republikas vai federālās nozīmes pilsētas Sevastopoles teritorijā dienā, kad Krimas republika tika uzņemta Krievijas Federācijas sastāvā un tika izveidoti jauni subjekti – Krimas Republika un federālās nozīmes pilsēta Sevastopole," teikts dokumentā. Ar 12.augustu datēto reģistrācijas apliecību parakstījis Krievijas Federālā nodokļu dienesta inspekcijas Sevastopolē priekšnieka vietnieks S.P.Samozons.

Uzņēmums "Karbon" ir viens no "Liepājas metalurga" izraudzīto pircēju – "KVV group" – īpašnieku blakus biznesiem, kas uzsācis vērienīgus celtniecības darbus Krimā un varētu būt finansiāli ieinteresēts to turpināšanā, kas nozīmē arī labas attiecības ar jauno politisko varu. Ukraiņu medijos lasāms par 2013.gadā uzsākto dzīvojamā kompleksa "Victory Hills" celtniecību pašlaik jau Krievijas okupētajā Sevastopolē, ko plānots pabeigt tikai 2020.gadā. Projekta izmaksas tikušas lēstas ap 150 miljoniem ASV dolāru.

Tikmēr pats Krištals intervijā portālam Nozare.lv šajā nedēļas nogalē vēlreiz uzsvēris, ka "KVV group" ir Ukrainas kompānija, kas ir reģistrēta Kijevā un darbojas visā Ukrainas teritorijā, maksājot nodokļus ukraiņu valstij, tādēļ aicinājis pārtraukt spekulācijas par politisko situāciju Ukrainas Austrumu reģionos. "Mēs esam par mieru situācijas stabilizāciju Ukrainā un kā uzņēmēji atbalstām valsts virzību uz Eiropas Savienību. Tādēļ lūdzam nespekulēt ar faktiem no kompānijas 14 gadu ilgās vēstures, tādēļ, ka tās izcelsme no konkrētā reģiona [Krimas] nedod tiesības šaubīties par [mūsu] patriotismu un lojalitāti Ukrainai," intervijā apgalvo Krištals.