Autotransporta direkcija noslēgusi līgumus ar pārvadātājiem, kas uzvarēja konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem lotē "Centrs-1".

Loti "Centrs-1" veido trīs daļas (1A, 1B un 1C) un tajā ir iekļauti 28 dažādi maršruti, lielākoties Latvijas vidienē, informē Autotransporta direkcijas komunikācijas speciālists Egons Ālers.

Saskaņā ar konkursa rezultātiem nākamos sešus gadus pasažieru pārvadājumus ar autobusiem Jūrmalas virzienā nodrošinās pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst "Nordeka", "Liepājas autobusu parks" un "Rīgas Taksometru parks".

Ogres virzienā strādās pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst "Nordeka", "Liepājas autobusu parks", "Ogres autobusu parks" un "Aizkraukles ATU".

Savukārt Bauskas virzienā sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošinās "Nordeka", "Liepājas autobusu parks", "AIPS" un "Tukuma Auto".

Jaunie līgumi Ogres virzienā sāks darboties no šī gada 1.marta, savukārt Bauskas un Jūrmalas virzienā no šī gada 18. marta.

Jaunie lūgumi ar pārvadātājiem paredz virkni kvalitātes prasību, kuras maršruta tīkla daļā "Centrs-1" līdz šim objektīvu apstākļu dēļ nevarēja tikt piemērotas.

Jaunie, 6 gadu termiņa līgumi, ir ļāvuši uzstādīt augstākas prasības pārvadātājiem un nodrošinās pasažieriem komfortablus braukšanas apstākļus, kā arī paredzēs būtiski lielākas soda sankcijas pārvadātājiem par līguma nosacījumu neizpildi.