Mazumtirdzniecības uzņēmums "Lidl Latvija" piedāvā darbu Ukrainas bēgļiem savā loģistikas centrā Rīgā un visos "Lidl" veikalos Latvijā – Liepājā, Ventspilī, Tukumā, Jelgavā, Rīgā, Ogrē, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī. Ukrainas pilsoņi saņems to pašu stundas algas likmi un tos pašus darba apstākļus kā visi vietējie "Lidl" komandā strādājošie. Lai pieteiktos darbā "Lidl", Ukrainas bēgļiem jābūt oficiāli reģistrētiem Latvijas iestādēs, kur tiem jāsaņem ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību, informē uzņēmuma pārstāvis Ingars Rudzītis.

"Lidl" piedāvāto vakanču sludinājumi ukraiņu valodā ir publicēti lielākajos Latvijas vakanču portālos. Kandidātiem ir jāzina angļu vai krievu valoda. Visiem jaunajiem kolēģiem tiks nodrošināta profesionāla "Lidl" darba apmācība, par ko tie saņems pilnu algas samaksu. Ukrainas pilsoņi saņems tās pašas, nozarē augstākās stundas algas likmes, kā vietējie kolēģi. Pēc veiksmīga trīs mēnešu pārbaudes laika beigām jaunos Ukrainas kolēģus "Lidl" nodrošinās ar veselības apdrošināšanas polisi.

"Latvija jau ir sniegusi patvērumu tūkstošiem ukraiņu. Mēs esam raduši iespēju viņiem palīdzēt ar darbu "Lidl" komandā. Piedāvātie darba uzdevumi un atalgojums šiem jaunajiem kolēģiem būs tieši tādi paši kā visiem vietējiem mūsu komandas kolēģiem. "Lidl" ir starptautisks un daudznacionāls uzņēmums, kas visiem nodrošina vienlīdzīgas iespējas, un mēs esam atvērti,  aicinot ikvienu pieteikties," saka Anželika Razgale, "Lidl Latvija" Personāla departamenta vadītāja.

"Lidl" komandā Latvijā pašlaik strādā ap 2000 cilvēku un uzņēmums turpina savu izaugsmi, atverot un būvējot jaunus veikalus Rīgā un Latvijas reģionu pilsētās. Tādējādi, jaunas darba iespējas tiek radītas visu laiku. "Lidl" nodrošina vienlīdzīgas iespējas visiem saviem darbiniekiem, neatkarīgi no viņu dzimuma vai tautības.

Kā jau ziņots, kopš krīzes sākuma starptautiskās "Schwarz Group" mazumtirdzniecības uzņēmumi "Lidl" un "Kaufland" sadarbojas ar dažādām palīdzības sniegšanas organizācijām, un veiks finansiālu un materiālu ziedojumu 10 miljonu eiro vērtībā, ziedojot ilgi uzglabājamu pārtiku, tekstila izstrādājumus, higiēnas produktus un citas preces, kas steidzami nepieciešamas Ukrainas iedzīvotājiem.   

Par "Lidl"
Mazumtirdzniecības uzņēmums "Lidl" kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās "Schwarz Group" ir viens no vadošajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar aptuveni 11 550 veikaliem un vairāk nekā 200 loģistikas centriem "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

Kā zemo cenu veikals "Lidl" koncentrējas uz labākās cenas un kvalitātes attiecības nodrošināšanu saviem klientiem. Vienkāršība un sakārtoti darba procesi izpaužas "Lidl" ikdienas darbā veikalos, reģionālajos loģistikas centros un klientiem sniegtajos pakalpojumos. Nekarzulmā bāzētais "Lidl Stiftung" atbild par standartizēto darba procesu veidošanu un strukturēšanu.

"Lidl" pašlaik strādā vairāk par 341 000 darbinieku. Ikdienas darba dinamisms, spēks, kas ir šī darba rezultāts, un godīga savstarpējā sadarbība ir raksturīga "Lidl" darbam visā pasaulē. "Lidl" uzņemas atbildību par cilvēkiem, sabiedrību un apkārtējo vidi. Ilgtspēja ir "Lidl" ikdienas darba kvalitātes solījuma rezultāts. Globāli strādājošās "Schwarz Group" apgrozījums 2020. finanšu gadā sasniedza 125,3 miljardus eiro.