Kompānija "Lidl Latvija" Liepājā plāno vēl viena veikala būvi – Ezermalas ielā 3A – bez jau uzbūvētā Ganību ielā 182.


Šāda informācija izriet no domes izpilddirektora vietnieka Didža Jēriņa ziņojuma domes pastāvīgo komiteju sēdēs ceturtdien, 14. janvārī.


Kā deputātiem skaidroja Jēriņš, "Lidl Latvija" vēlas pārbūvēt Parka ielas un Tirgus ielas krustojumu, paplašinot par vienu joslu Parka ielas virzienā uz pilsētas centru, lai tur būtu iespējams veikt kreiso pagriezienu uz iecerēto "Lidl" veikalu Ezermalas ielā. "Lidl Latvija" šim mērķim jau iegādājies daļu zemesgabala Ezermalas ielā 3A.


Pēc Jēriņa sacītā,


krustojuma pārbūve sniegs arī iespēju savienot Parka ielu un Ezermalas ielu.

Pārbūve tiks nodota pašvaldībai kā dāvinājums. Deputāti Pilsētas attīstības komitejas un Finanšu komitejas sēdēs piekrita pieņemt dāvinājumu.


Irliepaja.lv jau vēstīja, ka "Lidl Latvija" Ganību ielā 182, līdzās degvielas uzpildes stacijai "Viada", uzbūvējusi "Lidl" veikalu 2324 kvadrātmetru platībā un autostāvvietu 3526 kvadrātmetru platībā.


Veikala ēka ir trešās grupas publiska būve, kurā vienlaikus paredzēts uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem.

Būvniecības ierosinātāja ir SIA "Lidl Latvija", būvprojekta izstrādātāja – SIA "Arhitekta G.Vīksnas birojs", bet būvdarbu veicēja AS "UPB".

Savukārt LETA jau ziņoja, ka pērn jūlija otrajā pusē ekspluatācijā nodota "Lidl Latvija" loģistikas centra ēka Rīgā. Jaunuzceltais loģistikas centrs Dzelzavas ielā 131, Rīgā, kura platība ir 51 000 kvadrātmetru, nodrošinās "Lidl" veikalu darbību Latvijā un Igaunijā. Tajā atradīsies arī uzņēmuma galvenais birojs. "Lidl Latvija" loģistikas centra būvniecībā ieguldīti vairāk nekā 55 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka "Lidl Latvija" darbu Latvijā plāno sākt ar ne mazāk kā desmit veikalu atvēršanu, tostarp arī Liepājā, taču konkrētu informāciju par veikalu atvēršanas plāniem kompānija pagaidām nav izpaudusi. Taču


ir neoficiāla informācija, ko apstiprinājis Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs, ka veikalu atvēršana plānota martā.

"Lidl" ir pārstāvēts 32 pasaules valstīs. Baltijas valstīs pašlaik "Lidl" veikali ir tikai Lietuvā.