Patentu valdes un Latvijas tirdzniecības uz rūpniecības kameras izveidotajā apbalvojumā "Gada preču zīme", kas tiek pasniegts jau trešo gadu, atzīmēta arī "Lauma Fabrics".

Konkursa "Gada preču zīme 2014" nominācijā "Gada preču zīme – Latvijai" uzvarējis ģimenes uzņēmums "Milzu!", kas ražo graudaugu pārslas bērniem un pieaugušajiem, aģentūrai BNS pavēstīja konkursa rīkotāju Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

Nominācijas "Gada preču zīme – Latvijai" otrajā vietā ierindojies uzņēmums "Asketic" ar preču zīmi "RĪGA", ar kuru pasaulei tiek parādīta neliela daļa no Latvijas galvaspilsētas, bet trešajā – Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta preču zīme "EU2015".

Savukārt nominācijā "Gada preču zīme – pasaulei" par uzvarētāju atzīta piena ražotāju kooperatīvu izveidotā piena pārstrādes uzņēmuma "Latvijas Piens" preču zīme "Trikata". Otro vietu šajā kategorijā ieņēmusi farmācijas kompānijas preču zīme "Silvanols", bet trešo – Liepājas tekstilmateriālu ražotājs "Lauma Fabrics".

Tāpat konkursā pasniegtas arī simpātiju balvas – Patentu valdes speciālbalvu nominācijā "Gada preču zīme – Latvijai" ieguva Rīgas latviešu biedrības preču zīme, kas ir biedrības vēsturiskais simbols kopš tās dibināšanas 1868.gadā.
Savukārt Latvijas tirdzniecības uz rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu pasniedza uzņēmuma "Balttur–R" preču zīmei "Franča klasiskā Provansas majonēze".

LTRK speciālbalvu nominācijā "Gada preču zīme – pasaulei" pasniedza Latvijas pirmajam uzņēmumam, kas sāka starptautisku franšīzu pārdošanu – ziepju un vannas kosmētikas tirgotājam un ražotājam "Stenders" ar preču zīmi "Stenders". Savukārt Patentu valdes speciālbalvu saņēma uzņēmums "Marks M", kas eksportē Latvijā ražotas polsterētas dabīga koka guļamistabas mēbeles ar preču zīmi "Heavens".

Laganovskis norādīja, ka 2014.gadā Patentu valde saņēma vairāk nekā trīs tūkstošus preču zīmju pieteikumu un skaits apliecina pieteicēju piešķirto vērtību preču zīmju reģistrēšanas lomai uzņēmuma tālākajā attīstībā un pazīstamībā.

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīmēja, ka konkurss "Gada preču zīme" izceļ Latvijas labākos uzņēmējus, kuri apzinās reģistrētu preču zīmju ieguvumus un izmanto tos, lai popularizētu, kā arī aizsargātu produkciju un celtu tirgus daļu ne vien Latvijā, bet jo īpaši eksporta tirgos.

Patentu valdes un LTRK izveidotais apbalvojums "Gada preču zīme" tika pasniegts trešo reizi.